Dom wtopiony w lokalną roślinność

JAY NELSON MATT TITONE
Partnerzy

O inspiracji

Na jednej z hawajskich wysp, w ustronnym miejscu pełnym bujnej roślinności, stoi wymarzony dom filmowca o nazwisku Jess Bianchi i projektantki biżuterii Malii Grace Mau, który został stworzony przez artystę z San Francisco – Jaya Nelsona.Surf Shacks 028 to jedno z takich miejsc, które sprawia, że na twarzy pojawia się uśmiech. Zachwyca tu niezwykły kunszt rzemieślników, dbałość o każdy szczegół oraz niezwykły gust, który sprawia, że miejsce to jest magiczne nie tylko ze względu na swą lokalizację. Mamy wrażenie, że to współczesny dom „Szwajcarskiej Rodziny Robinsonów”, który odzwierciedla wyszukany, kreatywny gust kochających podróże właścicieli.
Fragmenty poniższego wywiadu były publikowane na Indoek jako część serii Surf Shacks, w której przedstawiano domy kreatywnych surferów mieszkających w różnych częściach świata.

Powiedz coś o miejscu, w którym mieszkasz…
Kupiłem kawałek ziemi od przyjaciela z dzieciństwa. Jego rodzina miała tu 1 akr i sprzedała mi jedną czwartą tej ziemi. To miejsce leży niedaleko plaży, w pobliżu bitej drogi, na której nie ma żadnego ruchu. Jest za to pełno kogutów, królików i drzew owocowych, a w nocy słychać fale uderzające w plażę i skały.

Kto zaprojektował i wybudował domek?
Dom został zaprojektowany i wybudowany przez artystę z San Francisco, Jaya Nelsona. To on wraz ze swoim niewielkim zespołem przylecieli tu i złożyli ten dom w pięć tygodni. Kilka tygodni później przyleciał kolejny zespół, który pomógł nam zbudować lanai.

Które części domu należą do twoich ulubionych?

Najbardziej podoba mi się duża ilość drewna i koncept „wabi-sabi”, jaki jest tu obecny. Większość drewna pochodzi z odzysku z desek na płot, a Jay je nie tylko ocalił, ale też wyczyścił i umieścił w strategicznych miejscach. Kiedy leży się na łóżku, można naprawdę poczuć uczucie, jakie włożono w ten dom.

Jeśli interesuje Cię temat budowy w stylu less waste, lub po prostu lubisz dawać materiałom drugie życie, zajrzyj tutaj.

Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Fotograf

MATT TITONE