The Cottage

Artel31, Pete Helme
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

The Cottage to ekologiczny dom ze STODOŁĄ. Wykorzystano w nim materiały z istniejącego otoczenia stoczni. Skontrastowano je z wyrafinowanymi detalami projektowymi, inspirowanymi rolniczymi metodami użytkowymi jego otoczenia. Domek jest mieszkaniem zastępczym w istniejącym ośrodku jeździeckim i zagrodzie.

Odsunięcie dwóch skrzydeł od siebie pozwoliło wciągnąć ogród i staw do przestrzeni mieszkalnych. Jednocześnie przełamując granice przestrzeni wewnętrznych i zajmując pełny rozmiar działki. Zgodnie z logiką projektu rolniczego, dom narodził się z wyraźnie wyodrębnionych form utrzymujących części składowe domu w ich podstawowym wyglądzie. Następnie przebudowano je, aby połączyć i ułatwić zjednoczoną teraźniejszość. Etos projektowy, który nie zostanie osłabiony przez przyszłe zmiany. Pod warunkiem, że każda z nich zostanie wykonana w celu jak najszybszego zaspokojenia potrzeb.

Dom zaprojektowano tak, aby działał wydajnie na wszystkich poziomach użytkowania. Obszary można izolować, co zapewnia zmniejszenie zużycia energii w budynku, gdy zajmowany jest tylko rdzeń domu. Wykorzystując pełną gamę odnawialnych źródeł energii i osłon przeciwsłonecznych, aby zminimalizować zyski latem, dom zaprojektowano jako odporny na zmieniające się środowisko, którego będzie doświadczał przez cały okres użytkowania.

Lokalizacja: Wiltshire, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Fotograf