The Mountain House

CHRISTIAN FLATSCHER
Partnerzy

O inspiracji

Kluczowym elementem typowego, górskiego domu w Austrii jest drewniana ławka pojawiająca się w kuchni, tzw. Eckbank.W tym domu ławka taka pojawia się w kluczowym miejscu, gdzie mieszkańcy mogą wyjść na zielone, pochyłe zbocze działki. Wraz z drewnianymi schodami element ten tworzy serce domu i podkreśla jednocześnie szczególne cechy tego wyjątkowego krajobrazu. Jedyny taras znajduje się na końcu wąskiego domu, opierając się na istniejących tu niewielkich fundamentach. Część szklana fasady pozwala na bezpośredni dostęp do przestrzeni zielonych wokół nowoczesnej STODOŁY.

Na poziomie niższym znajduje się kilka wolnostojących murków, które funkcjonują jak duże meble, dzieląc przestrzeń i organizując ją na części wypoczynkowe i służące do gotowania.
Główne wejście do nowoczesnej STODOŁY oraz podjazd znajdują się na poziomie wyższym. Przez osłonięty korytarz wchodzi się do miejsca, które łączy przestrzenie wspólne i prywatne. Sypialnie z wysokimi sufitami ulokowano pod dwuspadowym dachem i są one świetnym punktem do podziwiania widoków na góry od strony południowej lub widoków na las sosnowy, który porasta wzgórza od północy.

Lokalizacja: Austria
Tekst: nowoczesna STODOŁA