Maleńki domek w otoczeniu australijskich eukaliptusów śnieżnych

WT ARCHITECTURE
Partnerzy

O inspiracji

Czasem życie nas tak wciąga, że zapominamy o wszystkim innym, a później czujemy się jakby nas przeżuło i wypluło. Korki na mieście, praca, polityka i problemy globalne tak zaczynają nas przytłaczać, że choć na chwilę trzeba od tego uciec. A jednym z idealnych miejsc, w którym można ukryć się przed całym światem, jest maleńki domek w Moonbah w Górach Śnieżnych, które są najwyższym pasmem górskim Alp Australijskich.Na ogromnej farmie znajdują się dwa maleńkie, urocze domki, które otaczają tylko śnieżne eukaliptusy, kangury i śpiew ptaków. Większy z tych domków nosi uroczą nazwę „Wilderness”, co oznacza pustkowie i dziką przyrodę. Przez duże okno można patrzeć na rosnący tuż obok busz, mając wrażenie, jakby rzeczywiście siedziało się wśród drzew, ale w znacznie większym komforcie – w wygodnym, przytulnym łóżku. Nawet jeśli ktoś nie ma ochoty wychodzić na zewnątrz, ogromną przyjemność sprawi samo siedzenie pod kocem z gorącą herbatą w ręku i oglądanie skaczących tuż obok kangurów oraz śpiewanie słuchających dookoła ptaków.

Domek jest zupełnie odcięty od cywilizacji i nie podłączony jest do żadnej miejskiej sieci. Tu energię czerpie się z paneli słonecznych. W kuchni natomiast korzysta się z butli gazowej, a wodę deszczową lub z rzeki filtruje się w specjalnych zbiornikach. Nawet toaleta jest ekologiczna i pochodzi ze Skandynawii…

Wyposażenie przygotowano z myślą o wypoczynku i słodkim nicnierobieniu. Ma jedną sypialnię z wygodnym łóżkiem, łazienkę, a nawet klimatyzację. W kuchni znajdziemy wszystko co niezbędne, by przygotować prosty posiłek. Jeśli ktoś woli gotować na ogniu, ma do tego przygotowane odpowiednie miejsce. Kiedy na chwilę zamarzymy o powrocie do cywilizacji, od najbliższego miasteczka dzieli nas tylko 10 minut jazdy. A w zimie każdy miłośnik białego szaleństwa szybko może stąd dotrzeć na piękne, górskie trasy narciarskie. Dodatkową zaletą jest fakt, że w tym miejscu nigdy nie spotka się tłumu.

Podobne miejsca wypoczynkowe znajdziesz tutaj.

Lokalizacja: Góry Śnieżne, Australia

Tekst: nowoczesna STODOŁA