Torquay House

Buckandsimple
Partnerzy

O inspiracji

Torquay House to urzekający australijski dom wakacyjny. Położony w nadmorskim miasteczku Torquay, obiekt ten powstał w 2019 roku z naciskiem na surfingowy styl życia i zajęcia na świeżym powietrzu.

Zewnętrzna część Torquay House prezentuje stonowaną, ale atrakcyjną wizualnie paletę. Łączy pomalowane na czarno deski zewnętrzne, dach z dachówek w kolorze ziemi i odsłonięte detale z naturalnego drewna. Ta kombinacja tworzy tło, które uzupełnia surferski styl życia i podkreśla geometryczne współdziałanie brył.

W części dziennej znajdują się ściany z surowych bloczków betonowych, podłoga z polerowanego betonu oraz detale z naturalnego drewna i miedzi. Odzwierciedla to społeczną atmosferę przestrzeni. W miarę wchodzenia do bardziej prywatnych obszarów na piętrze, paleta materiałów zmienia się w spokojniejszą i bardziej stonowaną estetykę. Stonowane drewniane i betonowe podłogi w połączeniu z białym tłem z płyt gipsowo-kartonowych i wyrafinowanymi detalami ze sklejki tworzą relaksującą i spokojną atmosferę. Całość zachęca mieszkańców do odpoczynku po dniu spędzonym na plaży.

Torquay House to niezwykły przykład domu wakacyjnego, który płynnie łączy kulturę surfingu, innowacje architektoniczne i głęboki szacunek dla środowiska naturalnego.

Lokalizacja: Torquay, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt