Windham Ski House

Elizabeth Roberts Architects Chris Mottalini
Partnerzy

O inspiracji

Windham Ski House to konstrukcja z widokiem na podnóże gór Catskill. Pracownia Elizabeth Roberts Architects zaprojektowała dwie proste konstrukcje szczytowe usytuowane na różnych wysokościach góry Windham. Połączono je przejściem poniżej poziomu gruntu. Organizacja brył maksymalizuje widoki z wnętrza i na zewnątrz domu. Tworzy zespół mniejszych budynków, a nie jedną dużą konstrukcję.

Główna bryła zawiera przestrzenie rozrywkowe zorganizowane przez bliźniacze kominki i centralną kuchnię. Wchodzi się do niej przez przechodnią przechowalnię sprzętu narciarskiego ze schowkami. Niezakłócony widok przez przeszklenia sięgające od podłogi do sufitu stwarza wrażenie unoszenia się nad górą. Druga forma jest osadzona w zboczu góry i dalej w dół, aby stworzyć intymne miejsca do spania.

Stroma topografia terenu wymagała bezpośredniego przymocowania fundamentów do półki skalnej poniżej. Następnie, wykorzystując prefabrykowane drewniane kratownice, sklepione sufity maksymalizują widoki i tworzą przestrzeń na poddaszu z widokiem na kuchnię, jadalnię i salon. Ograniczona paleta materiałów i detali ujednolica różne przestrzenie i nawiązuje do lokalnych tradycji budownictwa agrarnego. Solidne zespoły ścian i wysokowydajne systemy budynków tworzą wydajny, trwały dom, który poprawia wrażenia z życia w górach.

Lokalizacja: Catskill, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA