Współczesna Holandia

Loosbroek architecten
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Czas na rozbudowę

Obecnie firma rozrosła się na tyle, że remont i rozbudowa budynków stały się konieczne.

Kompleks składa się z jednego budynku z dwuspadowym dachem oraz przylegającej do niego niskiej konstrukcji z płaskim dachem, o zupełnie innym charakterze. Wokół są osiedla domów jednorodzinnych, więc projektanci zaproponowali taką modernizację, dzięki której zabudowania bardziej wtopią się w okoliczną architekturę.

Spójna koncepcja

Większy budynek z dwuspadowym dachem został całkowicie obłożony płytkami New Stonit, przypominającymi łupek w grafitowym kolorze. Z takich samych płytek wykonano elewację zarówno dużego budynku, jak i mniejszego. Dzięki temu zabiegowi budynki o różnym kształcie i wielkości wyglądają spójnie, a przy tym nowocześnie.

Współczesny charakter zmodernizowanych budynków podkreślają duże przeszklenia „łącznika”. Dzięki nim do wnętrz dociera dużo światła, jest wrażenie większej przestrzeni, a całość prezentuje się lżej.

Wybór – Cedral New Stonit

Architekci z pracowni Loosbroek osiągnęli efekt nowoczesności tego komercyjnego kompleksu budynków, m.in. dzięki płytkom z włókno-cementu. Struktura łupka oraz piękny grafitowy kolor płytek New Stonit zaważyły o tym, że właśnie ten model został wybrany do tego projektu modernizacji.

Płytki New Stonit mają fakturę łupka zarówno na powierzchni, jak i na krawędziach. Są dostępne w kolorze grafitowym, w rozmiarach 45 x 30 cm oraz 60 x 30 cm. Łączą naturalny wygląd tradycyjnych pokryć dachowych z zaletami włókno-cementu.

Dlaczego włókno-cement?

Włókno-cement to materiał naturalny. Do jego produkcji używa się takich surowców, jak: cement, włókna celulozowe, mączka wapienna, woda i powietrze. Płytki są więc nie tylko ekologiczne, ale również niepalne (przyznano im klasę odporności na ogień A2-s1, d0) i niemal całkowicie nienasiąkliwe. To ostatnie sprawia, że cykle zamarzania/rozmarzania nie mają niszczącego działania na włókno-cement. Są także odporne na promieniowanie UV oraz nie zmieniają wymiarów pod wpływem nagrzewania przez słońce. Nie niszczeją pod wpływem działania kurzu i piasku. Nie poddają się również biologicznej korozji (np. gniciu, porastaniu mchem, uszkodzeń na skutek działania ptasich odchodów).

Cedral – producent płytek z włókno-cementu daje na ten produkt 30-letnią gwarancję. Dowiedz się więcej:

Cedral