Współczesna STODOŁA w Islandii

Boutique Homes
Partnerzy

O inspiracji

Dom stoi na działce, która oddalona jest zaledwie o 45 minut jazdy od Reykjaviku, w małym mieście o nazwie Stokkseyri znajdującym się na południowym wybrzeżu Islandii. To miejsce, które można wynająć na wakacje, a goście mają gwarantowany dostęp do nieco kosmicznego krajobrazu, pełnego dramatycznie uformowanych skał wulkanicznych rozrzuconych po spokojnym morskim nabrzeżu. Dom został zbudowany z drewna i zasilany jest energią hydroelektryczną oraz geotermalną. Jego loftowa, nietypowo ukształtowana forma litery A, pełna jest różnych przytulnych zakątków, ale gwarantuje idealną lokalizację do podziwiania czarnego wybrzeża Islandii, jej lodowców i zachwycających krajobrazów.

Dom dostępny jest do wynajęcia poprzez Boutique Homes i wygodnie pomieści do pięciorga gości. Na parterze znajdują się dwie sypialnie, a na piętrze ulokowano przestronną, piękną sypialnię główną oraz jasny salon w stylu loftowym wraz z jadalnią i kuchnią. Z sypialni można podziwiać spektakularne widoki na nabrzeże uformowane z lawy wulkanicznej.

Rustykalny charakter wnętrza tworzą deski i płyty ze sklejki, które zastosowano na ścianach i na podłogach. Skandynawskie dekoracje uzupełniają ciepłe, ziemiste barwy, które nadają uroku i rustykalnej elegancji temu przytulnemu, spokojnemu wnętrzu.

Lokalizacja: Stokkseyri, Islandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA