Chalet A

Matière Première Architecture Ian Balmorel
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Nowi właściciele tej posiadłości z lat 50. chcieli wyremontować i ożywić domek w kształcie litery A. Lokalizacja konstrukcji przyczyniła się do nagromadzenia zaniedbań, zasadniczo narażając starą chatę na lata surowych kanadyjskich zim. Właściciele zaangażowali się we współpracę z pracownią architektoniczną Matière Première Architecture i powiązaną z nią firmą budowlaną Nu Drom w celu zaprojektowania i wyremontowania Chalet A. Otrzymując prosty brief, honorujący typologię A-frame, z naciskiem na podejście ekologiczne, architekci zaprojektowali szereg przestrzeni.

Projekt zaprojektowano tak, aby pomieścić serię płynnych i relaksujących przestrzeni, jednocześnie oferując bliski związek z jeziorem. Architektura pięknie oddaje naturalny krajobraz, który rozwija się poza jej strukturą. Sylwetka w kształcie litery A tworzy zabawne przestrzenie, jednocześnie oferując widok na jezioro. Ten niezakłócony związek z zewnętrzem utrzymuje się przez cały projekt.

Zaprojektowany jako dom na plaży, wystrój wnętrz podkreśla jaśniejsze odcienie w odcieniach bieli, aby promować odprężającą atmosferę. Architekci wybrali lokalne, zrównoważone i trwałe materiały, w tym podłogę z białej sosny, odsłonięte drewniane ramy i malowane deski świerkowe. Wygląd zewnętrzny skupił się na trwalszych materiałach, takich jak siding z naturalnego białego cedru, metalowe pokrycia dachowe i aluminiowe okna. Materiały te przyczyniają się do kontrolowanego starzenia się kabiny bez narażania jej na długowieczność.

Lokalizacja: Montreal, Kanada
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole