Kalifornijski duch

Jenny Kozena Madeline Tolle
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Kiedy projektantka wnętrz Jenny Kozena zdecydowała się przeprowadzić z rodzinnego Londynu do Kalifornii, ona i jej szwagier Gregory London, budowlaniec, zaczęli razem pracować nad budową małego domu w Malibu. „Naszym zamiarem było stworzenie czegoś inspirowanego starą Kalifornią” – wyjaśnia Jenny.

Jenny i Gregory rozpoczęli tworzenie małej, prostej konstrukcji z nadającą się do zamieszkania i wydajną częścią dzienną, która płynnie wtapiałaby się w bujny krajobraz farmy. W chwili, gdy Jenny wsunęła materac na drewnianą drabinę, tworząc łóżko na podwyższeniu, uświadomiła sobie prawdziwy potencjał tego małego mieszkania o powierzchni 11 metrów kwadratowych. „Podczas gdy wiele małych domów przyjmuje koncepcję chowania rzeczy w szafkach lub szczelinach, dla mnie urokiem było wystawienie tego wszystkiego na wystawę” – wyjaśnia Jenny, która przyzwyczaiła się do cotygodniowych wycieczek na pchli targ. „Dzień po dniu łączyłam akcenty, szczegóły i kreatywne sposoby, aby ożywić tak małą przestrzeń bez dodatkowego poczucia przepełnienia”.

Dziś niezwykłe ciepło wnętrz można od razu poczuć z zewnątrz, gdzie przez 100-letnie okna skrzydłowe można dojrzeć płomień świecy. Po wejściu do środka szybko moim oczom ukazuje się centralny kominek, zabytkowa sofa, bar, urocze miejsce do pracy i kuchnia. „To przestrzeń, w której styl spotyka się z funkcjonalnością” – mówi Jenny.

Lokalizacja: Malibu, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole