The Hut

Midland Architecture Lexi Ribar
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Architekt Greg Dutton zaprojektował domek na drzewie, poza siecią, na terenie swojej rodzinnej posiadłości w wiejskim Ohio. Obiekt The Hut położono w zalesionej okolicy na wzniesieniu, z którego roztacza się widok na jezioro.

Mieszkanie o powierzchni 56 metrów kwadratowych ukształtowano przez naturalne otoczenie i stosunek Duttona do ziemi. Dutton zaprojektował The Hut, aby stworzyć wrażenie przebywania w domku na drzewie, wznosząc go ponad zbocze na betonowych filarach. „Aby uzyskać ten efekt, ustawiliśmy kabinę na samym skraju urwiska” – dodał. „Kiedy stoisz we wnętrzu, patrząc przez 25-metrowe południowe przeszklenie, patrzysz na las opadający z klifu pod tobą”.

Dom jest poza siecią. Nie ma dostępu do prądu ani wody. Zamiast tego mieszkanie korzysta z energii słonecznej. Dlatego też konstrukcję ustawiono tak, aby korzystać z południowego nasłonecznienia. Okna sięgające od podłogi do sufitu rozciągają się wzdłuż jednej ze ścian, otaczając widok na krajobraz i pozwalając światłu wpadać do przestrzeni przez cały rok. Inne przyjazne dla środowiska elementy konstrukcyjne obejmują naturalny system wentylacji wykorzystujący przeważającą bryzę. System zbierania wody deszczowej służy również jako instalacja wodno-kanalizacyjna budynku.

Wewnątrz chata ma prosty układ obejmujący kuchnię, łazienkę i mały przedpokój, który otwiera się na przestrzeń dzienną i połączoną część sypialną. Minimalistyczny projekt wnętrza – z podłogami z białej sosny wschodniej i boazerią na ścianach i suficie z żółtej sosny południowej – został zainspirowany architekturą skandynawską i duńskim hygge. Skromne materiały i palety kolorów zostały wybrane z zamiarem wprowadzenia natury do wnętrza.

Lokalizacja: Ohio, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole