Green Line

Partnerzy

O inspiracji

Green Line to projekt domu na Warmii, w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora.Dom został wpisany w naturalny spadek terenu na 3 hektarowej działce ze wspaniałym widokiem na jezioro. Dom od strony wjazdu jest mało widoczny ze względu na dach, który pokryty zielenią wkomponowuje się w przestrzeń terenu.
Dach został rozwiązany w ten sposób, aby można było na niego wejść, zwiększając tym samym perspektywę widokową na jezioro oraz zejść na drugą stronę domu poprzez zielony taras aż do atrium. Dom w założeniu jest otwarty i zintegrowany z otoczeniem. Po otwarciu przeszkleń zatracona zostaje bariera pomiędzy wnętrzem domu a otoczeniem. Przesuwne przeszklenia po dwóch stronach salonu otwierają widok z atrium na jezioro.

Piętrowy dom mieści łącznie pomieszczenia o powierzchni 440m2, ale poprzez rozwiązanie przestrzenne – przesunięcie dachu dwuspadowego, pod którym zlokalizowana jest część nocna w stosunku do parteru części dziennej, sprawia wrażenie dużo większego oraz pozwala bezpośrednio obcować z architekturą, nie oddalając się od niej. Wszystkie sypialnie domu skierowane są w stronę jeziora, w tym sypialnia główna. Taras widokowy ma możliwość zejścia bezpośrednio do atrium w części dziennej. Na szczytach dachu dwuspadowego zaprojektowana została konstrukcja stalowa z drewnianą elewacją nawiązującą do elementów architektury warmińskiej.

Green Line to w założeniu dom wpisujący się w ukształtowanie terenu, otwierający się na otaczający krajobraz oraz kształtujący swoją własną wewnętrzną przestrzeń.

Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook

Architekt: Przemek Olczyk | Mobius Architekci
Tekst: Archinea.pl