Hunts Green Barn

Mclaren Excell Rory Gardiner
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Hunts Green Barn stanowiło znaczącą okazję do wyeksponowania historycznej struktury STODOŁY. Projekt przywrócił imponujące przestrzenie, które zostały zaniedbane w wyniku ostatnich interwencji.

Zabytkowe STODOŁY z XVI wieku podzielono na poszczególne pomieszczenia w XX wieku. Zdradziło to wielkość i skalę oryginalnych przestrzeni. Uzasadniło to również zaplanowanie nowej bryły na tyłach witryny. Miała pomieścić zakwaterowanie dla rodziny.

Uznano, że ważne jest, aby estetyczne podejście do STODÓŁ odzwierciedlało przemysłowe dziedzictwo budynku. Ta estetyka została osiągnięta przede wszystkim dzięki wykończeniom surowej czarnej stali w różnych środowiskach, takich jak okładziny stolarki, magazyny, kominki i otwory okienne. Dębowe deski otaczają wnętrze nowej części, ściany, drzwi i stolarkę. Wszystko to aby ujednolicić formę i ukryć prywatne pokoje od bardziej publicznej strony witryny.

Efektywność środowiskowa była na pierwszym miejscu w projekcie Hunts Green Barn. Z innowacyjnymi detalami i produktami użytymi do stworzenia nowego bloku, który miałby wydajność większą niż poprzednio ograniczona wydajność istniejącej STODOŁY. Przyjęto gruntową pompę ciepła i inne zrównoważone technologie, aby wykorzystać lokalny krajobraz i zapewnić ogrzewanie domu praktycznie przez cały rok. Wybrano również niskoemisyjne materiały węglowe, w tym okładziny, ze świerku pozyskiwanego w sposób zrównoważony.

Lokalizacja: Henley, Wielka Brytania
Tekst: nowoczesna STODOŁA