A-F3 Treehouse

Antony Gibbon Designs
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

A-F3 Treehouse z 1 sypialnią, kuchnią, łazienką i częścią wypoczynkową stanowi projekt wizualizacyjny Antony Gibbon Designs. Sypialnia znajduje się na oddzielnym piętrze, jak pokazano na rzutach. Domek na drzewie dostępny jest w różnych wykończeniach okładzin zewnętrznych i szerokiej gamie opcji otworów okiennych/drzwiowych, aby dopasować się do każdej lokalizacji i budżetu.

Kontynuując formalną eksplorację rzeźbiarskich i anomalnych przestrzeni, Antony Gibbon wyobraża sobie „domek na drzewie A-F3” jako wyimaginowaną fasetowaną bryłę wzniesioną ponad lasem wierzchołków drzew. Architekt wykorzystuje odważne, ostro ścięte geometrie, które wznoszą się nad baldachimem na delikatnej konstrukcji. Każdy typ domku na drzewie został zaprojektowany z programem mieszkalnym, podzielonym na dwa piętra, przy czym na górnym piętrze znajduje się sypialnia, a na niższym – wspólna część dzienna. Bryła jest otwarta przez ścięte narożne okno, oferując unikalną trójkątną ramę z widokiem na naturalne otoczenie.

W swoim najnowszym projekcie „Domek na drzewie A-F3” Antony Gibbon kontynuuje badania nad strategią poszukiwania formy za pomocą odważnych gestów. Okładzina z ciemnego drewna wprowadza naturalne usłojenie, które służy integracji brył z ich nieorganiczną geometrią w naturalnym kontekście leśnym. Wraz z dużymi oknami z trójkątnymi ramami, zamknięte powierzchnie domku na drzewie są subtelnie przerywane wąskimi otworami paskowymi, które podążają w kierunku drewnianej bocznicy. Do wnętrza można dostać się podwyższoną ścieżką, która umożliwia pływającą wycieczkę po koronach drzew w lesie.

Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole