Domek gościnny ze starej szopy

Glenn Murcutt Anthony Browell Reiner Blunck
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Stara szopa od wielu lat należała do architekta, Glenna Murcutta. Zawsze wiedział, że stworzy z niego coś wyjątkowego. Udało się. Szopa stała się wygodnym domkiem gościnnym. Architektowi bardzo spodobał się pomysł wykorzystania istniejącej szopy, ponownego wykorzystania materiałów oraz odnowienia i przerobienia niektórych elementów.

Cały materiał z szopy ponownie użyto z szopy. Wewnątrz oryginalne drewniane deski tworzące ściany zostały wyszlifowane. Odnowiono dach. Tak samo jak więźbę dachową, gdzie termity wyrządziły szkody. Finezja w kuchni i surowość pozostałych części stanowi dobry kontrast. Podłoga z różnymi plamami oleju ma piękny połysk dzięki woskowanemu wykończeniu. System okienny to standardowa stal. Małą kabinę prysznicową i toaletę umieszczono na zewnątrz.

Architekt chciał stworzyć jak najwięcej przestrzeni i wizualnie nawiązać do domu i krajobrazu. Jest to urok minimalizmu, który zapewnia esencję życia, korzystając z istniejącej szopy z przypinaną kabiną prysznicową i toaletą. To tylko jeden pokój, ale jak bardzo efektowny.

Lokalizacja: Kempsey, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Glenn Murcutt

Fotograf

Anthony Browell Reiner Blunck

Wypocznij w stodole