Donner Lake

Holly Snow Hollenbeck Stephanie Russo
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Ilekroć Holly Snow Hollenbeck, główna projektantka HSH Interiors, wybierała się z rodziną na brzeg jeziora Donner w Północnej Kalifornii, szukała klasycznej ramy w kształcie litery A, która pomieściłaby całą grupę. „Wynajmowałam je za każdym razem, gdy w weekendy podróżowaliśmy w okolice jeziora Tahoe” – mówi. „Mój agent nieruchomości zadzwonił do mnie, gdy zabytkowa nieruchomość zbudowana w 1962 roku pojawiła się na rynku”.

Oprócz charakterystycznej linii dachu, którą od dawna podziwiała, ta posiadłość z dwiema sypialniami podobała się Holly także ze względu na swoją lokalizację i społeczność. „To spokojna dzielnica z małymi, ślepymi uliczkami, w pobliżu której można uprawiać turystykę pieszą, jeździć na nartach i pływać łódką” – mówi. „Podwórka są zwykle małe, więc latem cała akcja rozgrywa się na zewnątrz, gdzie bawią się dzieci i psy, a rodziny grillują”.

Dom wydawał się jeszcze mniejszy niż jego 110 metrów kwadratowych, ponieważ 1,20 metra po obu stronach dachu stanowiły przestrzeń bezużyteczną. Okna umieszczone z przodu i z tyłu budowli niewiele oświetlały wnętrze, a pomarańczowe ściany z jodły daglezji tylko potęgowały efekt cienia. Było też mnóstwo linoleum i kudłatych dywanów, z którymi trzeba było się zmagać. „Natychmiast powiedziałam mojemu agentowi nieruchomości, że moją wizją jest „nordyckie pudełko bento ”” – mówi. „Nordic dla bielonego drewna, czystych linii i prostoty. Oraz pojemnik na bento, ponieważ elegancko zaprojektowane i wysoce wydajne miejsce do przechowywania byłoby kluczem do zapewnienia funkcjonalności powierzchni”.

Zmiana wnętrza

Holly pokryła wszystko sklejką z brzozy bałtyckiej i wprowadziła lastryko jako powracający materiał, który dodaje wymiaru głównie czarnym akcentom. „Nie ma tu żadnej płyty gipsowo-kartonowej i nie zastosowałam żadnego wbudowanego oświetlenia” – zauważa. „Chciałam zapewnić ciepło, więc wyeliminowałem puszki na rzecz oświetlenia powierzchniowego i montowanego na ścianie. Chciałam też, aby jak najwięcej mebli było wbudowanych, jak to tylko możliwe, co stanowiło ukłon w stronę klasycznych domów na Sea Ranch”. Zrobiła to w salonie z niestandardową sofą w kształcie litery L ze schowkiem za nią i obok niej, aby schować różne rzeczy. Po drugiej stronie pokoju blaty kuchenne i stół jadalny przylegają do skosu dachu, a kręcone schody prowadzą na otwarty poddasze.

Poza centralnym obszarem wspólnym Holly zainstalowała niestandardowe elementy drewniane w sypialniach, łazienkach i pralni, aby zachować spójność tematyczną i maksymalnie wykorzystać każdy centymetr. W głównej sypialni znajduje się miejsce do przechowywania pod materacem oraz wykonane na zamówienie biurko i szafa, natomiast w pokoju piętrowym znajduje się szeroka drabina i wnęki po bokach poduszek. Sprytna toaletka ma miejsce na siedem przegródek i jest zwrócona w stronę szerokiej wanny umieszczonej pod prysznicem.

Lokalizacja: Donner Lake, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole