Lefun Refuge

Abarca Palma Arquitectos Andres Maturana
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Mini dom położony w gminie Villarrica, w wiejskim sektorze Lefun. Lefun Refuge to konstrukcja z 3-metrowych pali, na których wsparty jest dwukondygnacyjny dom. Operację podnoszenia z ziemi zrealizowano w celu uzyskania lepszej orientacji i odległych widoków na jezioro i wulkan Villarrica.

Pierwszy poziom połączono z domem za pomocą typologicznej hybrydy, „chiflonera – schody”, która buduje dostęp do domu. Funkcjonu również jako przestrzeń do ochrony przed deszczem i wiatr oraz miejsce do przechowywania butów i mokrych ubrań. Po wejściu do domu uporządkowane jest całe wspólne użytkowanie. Jadalnia, kuchnia i pokój dzienny, a także taras od północy, który może być bezpośrednio związany z lasem i jeziorem. Na drugim poziomie znajduje się sypialnia z balkonem na podwójnej wysokości salonu. Z sypialni udaje się uzyskać niezakłócony widok na jezioro i wulkan odpowiednio na jego wschodniej i północnej fasadzie. Dom zbudowano ze stolarki drewnianej i paneli SIP, generując modułową koordynację we wszystkich elementach konstrukcyjnych.

Lefun Refuge to projekt, które definiuje napięty budżet i potrzebę stworzenia przytulnego miejsca z minimalnym programem. System konstrukcyjny jest zgodny z logiką SIP Panel, systemu prefabrykowanych paneli modułowych. Mają one na celu skrócenie czasu budowy w miejscu o niekorzystnej pogodzie w zimie i które zapewniają wysoce skuteczną ochronę termiczną i strukturalną. Główną konstrukcję do budowy domu wykonano z impregnowanego drewna sosnowego.

Lokalizacja: Lefun, Chile
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole