LILELO

Atelier LAVIT Silvia Lavit
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Położony w krajobrazie winnic i obszarów leśnych eko-hotel składa się z czterech niezależnych domków z drewna i szkła. Ich projekt został zainspirowany wizerunkiem tradycyjnych stogów siana. Trzy z nich mieszczą apartamenty, a czwarta to przestrzeń wspólna.

Wnętrze trzech apartamentów zorganizowano jako kontinuum. Z kącikiem śniadaniowym w pobliżu tarasu prowadzącym do części sypialnej z łazienką na przeciwległym końcu. Rezultatem jest azyl, który zapewnia prywatność, a jednocześnie oferuje możliwość zabawiania innych gości. Zaprojektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju i efektywności energetycznej przy użyciu naturalnych i ekologicznych materiałów. Podjęto wyzwanie wykorzystania elementów prefabrykowanych, ale bez uciekania się do standaryzacji. Czynniki te znajdują odzwierciedlenie w dachu w kształcie litery A z dwiema w pełni przeszklonymi trójkątnymi elewacjami. Pełnią one jednocześnie funkcję ściany i konstrukcji nośnej.

Z prostokątnym planem o wymiarach 6×9 m i wysokością stropu 5,5 m, te małe domki wykonano z modrzewia traktowanego wyłącznie olejem. Naturalnym pierwiastkiem, który jest wchłaniany przez drewno, wzbogacając je i odżywiając w miarę starzenia się. Drewno jest również obecne w meblach, a także w wykończeniach ścian i podłóg. Dzięki temu kabiny idealnie wtapiają się w ich naturalne otoczenie.

W projekcie LILELO okna odgrywają fundamentalną rolę. Zarówno z perspektywy funkcjonalnej, jak i estetycznej, wprowadzając do kabin światło i krajobraz. Cienkie okna wybrano tak, aby idealnie pasowały do drewnianej konstrukcji. Sprzyja to harmonijnej, niemal symbiotycznej relacji między wnętrzem a zewnętrzem, co jest podstawowym celem całego projektu.

Lokalizacja: Grazzano Badoglio, Włochy
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole