Loon Lake Retreat

Whitten Architects Trent Bell Photography
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Klienci mają wielopokoleniową historię rodzinną w małym miasteczku w New Hampshire. Wyobrazili sobie dom, który wyrażałby głębokie i trwałe związki z tym miejscem, odzwierciedlając jednocześnie szeroki zakres idei wyniesionych za granicą, takich jak koncepcja Wabi-sabi, tradycyjnej japońskiej estetyki, która koncentruje się na akceptacji tego, co niedoskonałe, nietrwałe i niekompletne w życiu.

Projekt dostosowany do lokalizacji rozpoczął się od zbadania i zebrania danych ilościowych i jakościowych z lokalizacji. Początkowym wyzwaniem była istniejąca zniszczona chata, która zajmowała to miejsce. Rozległa konstrukcja z niszczejącą fakturą stanowiła wyzwanie w wyobrażeniu sobie potencjalnej interwencji architektonicznej. W końcu ustalono, że powierzchnia nowego domu będzie mieściła się w obrębie istniejącej kabiny. Maksymalizuje to widok na jezioro, daje dostęp do zimowego światła słonecznego oraz minimalizuje jednocześnie wpływ na lokalizację.

Plan zaprojektowano w kształcie litery T  i zakłada dwa dziedzińce. Dziedziniec wejściowy znajduje się po stronie północnej, a dziedziniec południowy wskazuje na miejsce na ognisko i jezioro. Przestrzeń mieszkalna, mieszcząca się w pionowej nodze litery T, otwiera się szklanymi przesuwanymi drzwiami i narożnym oknem na jezioro. Okna umieszczone wysoko wzdłuż północnej ściany części mieszkalnej zapewniają doświetlenie i wentylację oraz zapewniają prywatność. Pozioma noga litery T zawiera sypialnie i łazienki. Główna sypialnia otwiera się na prywatne patio z prysznicem na świeżym powietrzu i widokiem na jezioro.

Lokalizacja: New Hampshire, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole