Stedsans

Stedsans
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Stedsans to leśny ośrodek wypoczynkowy w południowej Szwecji z farmą regeneracyjną, restauracją, 16 prostymi drewnianymi domkami, kempingiem, pływającą sauną na jeziorze, sceną na świeżym powietrzu i przestrzenią do ceremonii, z której można korzystać przez cały rok. „Chcemy, aby nasi goście poczuli uzdrawiającą moc natury w umyśle, ciele i duszy oraz pokazali, że luksus, prawdziwy zrównoważony rozwój i dobre samopoczucie idą w parze” – mówią Właściciele.

„Stedsans to po duńsku „wyczucie miejsca/kierunku”. Interpretujemy to jako coś z terroirem, używając naszych zmysłów i kierunku, w którym musimy iść jako społeczeństwo”. Ośrodek został założony przez Mette Helbæk i Flemminga Schiøtta Hansena, dwóch duńskich szefów kuchni z Kopenhagi, którzy poczuli zew dziczy. „Stworzyliśmy Stedsans jako nasz własny plac zabaw, w którym odkrywamy naturalne jedzenie, projektowanie i styl życia oraz dzielimy się tym, co znaleźliśmy z naszymi gośćmi oraz wieloma pracownikami i wolontariuszami, którzy przyjeżdżają tutaj, aby pomóc. Wierzymy, że stworzenie sposobu życia, który szanuje wszystkie formy życia, jest możliwe i uważamy, że połączenie z naszą wewnętrzną naturą i otaczającym nas światem przyrody jest kluczowym elementem w tym procesie. Stedsans to nasze podejście do stylu życia bardziej zsynchronizowanego z naturalnymi rytmami. Odwiedzając nas, wspierasz tę pracę i miejmy nadzieję, że zainspirujesz się sposobami zastosowania tych pomysłów w swoim codziennym życiu”.

Stedsans jest trochę dziki, poza siecią i nie ma luksusowego zacisza w tradycyjnym tego słowa znaczeniu! Domki przestrzegają ścisłej filozofii „mniej znaczy więcej” i ogrzewane są tylko łóżka, a nie pokój.

Lokalizacja: Hyltebruk, Szwecja
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Wypocznij w stodole