300 letnia STODOŁA, która stała się idyllicznym miejscem ucieczki

RUSSELL PINCH, OONA BANNON SIMON WATSON
Partnerzy

O inspiracji

Para brytyjskich projektantów stworzyła wyjątkowy wiejski dom, który jest równie elementarny, jak ich linia mebli Pinch.

„Materiały wykorzystane w tym domu są najlepszym odzwierciedleniem naszej pracy jako projektantów” – mówi Russell Pinch, który jest połówką londyńskiego zespołu projektowego Pinch. „Rzeczy, które tu się pojawiają są bardzo naturalne i nieoszlifowane.”

nowoczesna STODOŁA o której mowa, nie jest głównym domem Pincha i jego żony oraz partnerki w firmie, Oony Bannon. To ich dom wakacyjny, który znajduje się w Charente-Maritime we Francji. „Kiedy tu przyjeżdżamy, czujemy potrzebę, by usunąć wszystkie warstwy życiowych komplikacji i wrócić do działań bardziej instynktownych” – wyjaśnia Oona.Charente-Maritime, które znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu Francji, to rejon rolniczy słynący z produkcji koniaku, ostryg oraz słoneczników. W latach 1970-tych rodzice Russela oraz jego ciotka i wuj pokochali ten region i kupili całą osadę o nazwie „Charmeneuil”.

„Budynki były w rozsypce, więc oni mieszkali pod namiotem odnawiając stare konstrukcje” – wyjaśnia Oona. Rodzina Russela pominęła jednak stajnię, którą w 2003 roku podarowała parze projektantów. W ciągu ponad siedmiu lat, z pomocą ojca Russela, udało się przerobić stary budynek na dom z czterema sypialniami, do którego para i ich dwie córki, Ada i Floris, regularnie uciekają przed londyńskim zgiełkiem.

Russell Pinch i Oona Bannon zachowali mnóstwo architektonicznych detali w tym około 300-letnim budynku, który kiedyś służył jako stajnia dla bydła. Budynek stał się ich drugim domem, a największą przemianę przeszła frontowa fasada, która została rozebrana i odbudowana, z uwzględnieniem okna o nazwie „wole oko”. Drzwi po lewej stronie prowadzą do warsztatu.

Ten dom stał się idyllicznym miejscem ucieczki, które przepełnione jest projektami mebli Russela i Oony. Nie brakuje tu nawet pierwszych prototypów mebli z początkowych kolekcji Pinch. Znajduje się tu na przykład duży kredens zrobiony z malowanego na biało dębu, który jak większość projektów tej firmy, jest piękny, ale subtelny, dzięki czemu rodzina może skupić się na wspólnych aktywnościach, nie będąc rozpraszana przez otaczające ich przedmioty. Z sufitu w salonie zwisają dwa żyrandole Soren, które nadają wnętrzu rustykalny charakter. Obok schodów stoi szara sofa firmy Pinch, która wraz z żółtymi stoliczkami w stylu vintage, tworzy udany kontrast dla ścian z wapienia i drewnianych elementów.

„Wszystko w tym domu łączy się z naszymi wspomnieniami” – podsumowuje Oona.

Lokalizacja: Charente-Maritime, Francja
Tekst: nowoczesna STODOŁA