Albion BARN

PHILIP VILE
Partnerzy

O inspiracji

Old Belchers Farm to dom wiejski z XVII wieku wraz ze STODOŁAMI i stajniami.

Budynki są uznawane za zabytkowe, a cała posiadłość podlega pod służby konserwatorskie rejonu Little Milton.

Założeniem projektu było przebudowanie starych zabudowań tak, by powstała nowoczesna przestrzeń wystawowa, mogąca służyć do prezentacji sztuki. Miało to pomóc w późniejszym utrzymaniu całej posiadłości, której prawdziwym centrum jest ukryta w samym środku biblioteka.Ta biblioteka to serce domu. Ma ona 4 tajnych drzwi, które po otwarciu łączą otaczające pomieszczenie przestrzenie. Kiedy drzwi zostaną zamknięte, pokój jest wyłożony po wszystkich stronach książkami. Biblioteka ma lustrzany sufit z polerowanej stali, dzięki czemu wysokość wydaje się być znacznie wyższa niż w rzeczywistości. Zestaw bardzo lekkich stalowych elementów w kształcie litery „L” tworzy rodzaj balkonu, który pozwala sięgnąć na położone wyżej półki, nie zaburzając wizualnego charakteru biblioteki. Miejsce to także pokój do czytania w intymnej, spokojnej atmosferze, która stanowi kontrast w stosunku do jasnych pomieszczeń sąsiednich.

Główna STODOŁA gospodarstwa znajduje się obok domu, tuż przy prywatnej drodze dojazdowej, którą wjeżdża się na posesję. W przeszłości przy południowej elewacji STODOŁY powstała przybudówka z dachem azbestowym, która przesłoniła część STODOŁY i stworzyła ścianę graniczną z sąsiednią posesją.

Christina Seilern opisywała ten projekt mówiąc: „Galeria biblioteki jest prosta i nowoczesna, ale sama biblioteka jest już bardziej złożona. Ma polerowany, lustrzany sufit ze stali, który podwaja rzeczywistą wysokość przestrzeni, tworząc półki, które wydają się sięgać niezwykle wysoko”.

Tekst: nowoczesna STODOŁA

 

 

 

Fotograf