Black&Brick od Kunkiewicz Architekci

Kunkiewicz Architekci | wnętrza i architektura

Partnerzy

O inspiracji

W tym projekcie wytyczne Inwestorów dotyczące estetyki, stylu i klimatu były dosyć skromne. Klienci znali nasze wcześniejsze projekty i zostaliśmy poproszeni o to, co wychodzi nam dobrze, czyli projekt nowoczesnej STODOŁY w oparciu o naturalne materiały, nawiązującej do polskiej zabudowy zagrodowej.

O ile styl domu Black&Brick i materiały klarowne były od początku, na etapie koncepcji istotnej transformacji uległ jego układ funkcjonalny. W związku z tym, że działka była dosyć duża i posiadała kilka ciekawych atutów, mieliśmy znaczną swobodę w lokalizacji domu i ustawienia go względem stron świata.

W finalnych decyzjach pomogły rozmowy z klientami, podczas których omawialiśmy jakie strefy ogrodu i domu będą dla nich optymalne, np. jaki klimat ma mieć strefa basenowa (bardziej prywatny czy otwarty); czy zależy im na ekspozycji południowej czy zachodniej salonu, itd. Finalnie dokonaliśmy korekty względem przedstawionej pierwotnie koncepcji, zachowując jednak ogólny charakter domu Black&Brick.

Pomysłem, który zarówno my jak i inwestorzy potraktowaliśmy jako „must have” w tym projekcie, była drewniana elewacja jednego z budynków, wykonana w technice opalanego drewna. To dzięki niej dom zyskał nieprzeciętny wyraz. Współpracę na linii klient – projektant możemy ocenić jako bardzo udaną 🙂 Był to jeden z tych tematów, gdzie bardzo szybko doszliśmy do porozumienia uwieńczonego wspólną wizją efektu końcowego.

Jesteście ciekawi innych projektów od Kunkiewicz Architekci? Zapraszamy do zakładki pracowni oraz do śledzenia ich mediów społecznościowych – Instagrama oraz Facebooka.