Boroteka – leśny domek w letniej odsłonie

MICHAŁ MOKRZYCKI

O inspiracji

Przytulny, nowoczesny domek w środku sosnowego boru, idealny do odpoczynku od miejskiego zgiełku – tak w skrócie można opisać Borotekę. To wyjątkowy punkt na mapie Polski, który po raz kolejny pojawia się w inspiracjach nowoczesnej STODOŁY. Dziś w letniej odsłonie, zdominowanej przez soczystą zieleń lasu i ciepło słońca docierającego do domku przez korony drzew.

O narodzinach domku

Boroteka powstała w 2021 roku, choć sam pomysł na takie miejsce narodził się w głowach właścicieli o wiele wcześniej. Inwestorzy podarowali sobie sporo czasu na zaprojektowanie i stworzenie bryły o wymarzonym kształcie, metrażu i wykonanej z takich materiałów, które uznają za najbardziej spójne z naturą i sprzyjające głębokiemu odpoczynkowi. Tak narodził się minimalistyczny, kameralny i niezwykle nastrojowy domek-raj o powierzchni blisko 40 m2, w którym – jak w bibliotece – gromadzone są wspomnienia wielu gości. Większość z nich wraca, odwiedzając Borotekę po raz kolejny.

Co czeka na gości Boroteki latem?

Podczas gdy zimą miejsce to kusi ciepłem kominka i zachęca do zaszycia się pod puchatym kocem i obserwowania lasu przez duże okna, latem na gości czeka nie tylko to, co wewnątrz domku, ale też taras – z leżakami, grillem i meblami ogrodowymi. Idealny do posiłków przy akompaniamencie śpiewu ptaków, a także do czytania w kubkiem kawy oraz ciałem zanurzonym w miękkości foteli lub hamaka – z lasem nad głową i wokół. To pokazuje, że Boroteka jest piękna o każdej porze roku!

Jak informują właściciele, szalejąca inflacja i rosnące w związku z tym ceny nie pozwoliły na uruchomienie jacuzzi. To jednak niezmiennie pozostaje w planach inwestorów. Tymczasem goście korzystają z uroków prostego i spokojnego życia, do którego zachęca to miejsce. Uczą się w nim doceniać piękno tego, co zwykłe i skromne – i jest to jedna z najcenniejszych umiejętności w dzisiejszym świecie, którą warto posiąść już dziś.

Przeczytaj więcej o Borotece tutaj oraz w naszym poprzednim wpisie. Śledź nas również na naszych mediach społecznościowych – Instagramie oraz Facebooku.

A już niedługo kolejna odsłona Boroteki – tym razem w bajkowej, zimowej scenerii!

GOSPODARZ:

Boroteka