Broad Street House

NICK GUTTRIDGE
Partnerzy

O inspiracji

Broad Street House to nowy dom znajdujący się w Suffolk w Wielkiej Brytanii. Autorem projektu jest firma Nash Baker Architects.

nowoczesna STODOŁA wykorzystuje paletę naturalnych i tradycyjnych materiałów, które pomagają mu wmieszać się w otoczenie wiejskiej uliczki. Na zewnątrz budynek obity jest drewnem dębowym połączonym z ręcznie wyrabianą cegłą. Taka elewacja sprawia, że dom idealnie pasuje do architektonicznego charakteru tej angielskiej wioski. Aby wygląd zewnętrzny był bardziej charakterystyczny, cegła została położona w stylu zwanym „Monks bond” i połączona cienką spoiną z piasku pozyskanego lokalnie.Piętro wyższe stanowi kontrast w stosunku do ceglanego parteru. Ma lekki wygląd, a elewacja wykonana jest z surowego dębu, który przechodzi także na sam dwuspadowy dach. Szerokość drewnianych desek została starannie dobrana do wymiaru cegieł, aby nie przytłaczać parteru. Dzięki temu te dwa elementy projektu – chociaż są kontrastowe – dobrze się uzupełniają.

Wewnątrz dom jest przede wszystkim jasny. Sufity są wykonane z odsłoniętego betonu, ale w połączeniu z białymi, drewnianymi podłogami i idealnie dobraną, prostą stolarką tworzą atmosferę przytulną i nieprzytłaczającą.

Dom pasuje do starej okolicy, w której się znajduje, choć jest nowoczesną interpretacją tutejszej architektury.

Lokalizacja: Suffolk, Wielka Brytania

Tekst: nowoczesna STODOŁA