Dom zbudowany z materiałów z odzysku

WT ARCHITECTURE TRENT BELL
Partnerzy

O inspiracji

Rodzina Kennebunków potrzebowała domu „na zawsze”, a ich stary dom i stodoła, które stały na ich działce z pewnością nie przetrwałyby już długo.Inwestorzy postanowili nie budować nowego domu, a w zamian wykorzystać wszystko co możliwe, ze starych budynków. Budowa z materiałów z odzysku to zawsze nie lada wyzwanie. W tym przypadku podjęli się go architekci z firmy Caleb Johnson Studio. Rozpoczęli swoją pracę od ratowania wszystkiego co się dało ze starych budynków. Działania te obejmowały między innymi prace z drewnianą konstrukcją dachu, wewnętrznym obiciem drewnianym i drzwiami wewnętrznymi. Dodatkowo architekci pozyskali też szafki i oświetlenie ze starego domu, który został rozebrany w Weston w stanie Massachusetts. Wprowadzając takie elementy do nowego projektu, udało im się stworzyć nowoczesny dom wiejski „ze starą duszą”. Szczególnie widoczne jest to w szkielecie domu.

Architekci piszą na swojej stronie internetowej: „System szkieletowy jest tu hybrydą powłoki wspieranej belkami na amalgamacie nowych i starych drewnianych belek, wzmocnionych stalą. Wszystko wykorzystano tak, by nie przesłonić ich tożsamości i funkcji.”

Okna Large Marvin i dach z galwanizowanej stali uzupełniają drewnianą elewację.

Granitowe bloki skalne z fundamentów starego domu pełnią nowe funkcje na podwórzu. Stare drzwi wewnętrzne odmalowano na żywe kolory. Odsłonięte elementy konstrukcji wewnątrz przypominają o swym pochodzeniu. Stare i nowe łączy się w jedną, spójną całość.

Dowiedz się więcej o projektach z wykorzystaniem materiałów z odzysku tutaj.

Lokalizacja: Weston, Massachusetts, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA