Clearview Chalet

Akb Architects Shai Gil
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Firma Atelier Kastelic Buffey (AKB) zaprojektowała chatę w Clearview w kanadyjskiej prowincji Ontario. Chata zakotwiczona jest w zboczu, dzięki czemu od strony wejścia wydaje się, że ma tylko jedno piętro.

Klienci chcieli mieć dom, który będzie zaprojektowany dokładnie pod nich, będzie nowoczesny i będzie wymagał minimalnych prac konserwacyjnych. Do tego mieli dość okrojony budżet i chcieli, by budowa trwała krótko.Takie skupienie uwagi na stronie praktycznej projektu sprawiło, że architekci zdecydowali się zaprojektować dom z jednego elementu z niskim, dwuspadowym, metalowym dachem. Tak powstała czarna forma domu, który zimą wyraźnie odcina się od swego śnieżnego otoczenia.

Kontrast zewnętrzny nie przenosi się do wnętrza, gdzie dominują białe ściany i duże okna, przez które można podziwiać piękne otoczenie. Skromne, minimalistyczne wnętrza charakteryzują betonowe podłogi i przesuwne drzwi. Kominek opalany drewnem pięknie łączy się z dębowymi szafkami robionymi na miarę, a całość tworzy zrównoważone, spokojne miejsce.

Lokalizacja: Ontario, Kanada, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf