Fenomenalna „Polska Zagroda” – nowoczesna STODOŁA z duszą

MULTIKO Architektura Okien

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

W portfolio firmy MULTIKO Architektura Okien znajduje się kolejny imponujący projekt – „Polska Zagroda”. Ten wyjątkowy dom, zaprojektowany przez BXB studio Bogusława Barnasia, łączy w sobie nowoczesną estetykę (z olbrzymią dbałością o detal) z tradycyjnymi elementami polskiego budownictwa.

Okna i fasady aluminiowe – idealne dopełnienie nowoczesnej stodoły

MULTIKO dostarczyło do „Polskiej Zagrody” szereg aluminiowych okien i fasad, które idealnie komponują się z minimalistyczną bryłą budynku. Wśród nich znajdują się:

  • 3 okna przesuwne cienkoramowe 2. stopnia o imponującej grubości słupka wynoszącej zaledwie 25 mm! Jedno z nich posiada szklane połączenie narożne typu glass corner, zapewniając panoramiczny widok na otaczający krajobraz.
  • Całoszklana ściana o wysokości ponad 9,5 m i szerokości 7,3 m, która stanowi imponującą wizytówkę domu (fasada słupowo – ryglowa).
  • 7 różnych konstrukcji okiennych, w tym z narożnymi połączeniami glass corner i elementami FIX.
Lekkie bramy garażowe zlicowane z elewacją

Projekt „Polska Zagroda” udowadnia, że bramy garażowe nie muszą być ciężkimi i przytłaczającymi elementami elewacji. Zamontowane w tym domu 3 bramy garażowe zostały pokryte deską drewnianą i zlicowane z elewacją, dzięki czemu stały się praktycznie niewidoczne.

Szyby samoczyszczące i żaluzje fasadowe

Dla zapewnienia komfortu użytkowania w „Polskiej Zagrodzie” zastosowano szyby samoczyszczące, które idealnie sprawdzają się w przypadku wysokich przeszkleń. Duże przeszklenia można również zasłonić za pomocą zamontowanych żaluzji fasadowych typu Z90.

„Polska Zagroda” – wyzwanie i inspiracja

Projekt „Polska Zagroda” był dla MULTIKO Architektura Okien prawdziwym wyzwaniem, ale też ogromną inspiracją. Wielkoformatowe okna, fasady i „znikające” w elewacji bramy garażowe to elementy, które wymagały indywidualnego podejścia i nieszablonowego myślenia.

Dom „Polska Zagroda” to przykład perfekcyjnego połączenia nowoczesnych rozwiązań z tradycyjnymi elementami. Jest to również dowód na to, że okna i fasady aluminiowe mogą być nie tylko funkcjonalne, ale również piękne i efektowne.

MULTIKO Architektura Okien przewaga dzięki doświadczeniu – prawidłowy montaż robi różnicę…

Firma MULTIKO Architektura Okien posiada wieloletnie doświadczenie w montażu okien i fasad aluminiowych. Zespół firmy tworzą profesjonaliści, którzy doskonale znają się na swojej pracy i potrafią sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom.

Projekt domu/zdjęcia: BXB Bogusław Barnaś
Stolarka aluminiowa: MULTIKO Architektura Okien

Więcej informacji oraz ciekawych realizacji naszego Partnera znajdziecie w  zakładce MULTIKO. Zachęcamy również do śledzenia ich codzienności na Facebooku oraz Instagramie.