Finn Lough Resort Spa

JOÃO GUIMARÃES
Partnerzy

O inspiracji

Jak mówią Irlandczycy, wszystkie tęcze kończą się w Irlandii. I jak wierzą, na końcu każdej tęczy można odnaleźć gar ze złotem, którego strzeże uważny, irlandzki skrzat. Jeden z takich skrzatów przesiaduje właśnie na recepcji Finn Lough Resort Spa, a magię tego miejsca można poczuć spędzając kilka dni w spokojnym, irlandzkim krajobrazie.Przy odrobinie szczęścia można tam trafić na dzień, kiedy rankiem słońce przeniknie mgłę i odsłoni drzewa, które wyglądają jak stojące nieruchomo olbrzymy. Kiedy opadnie mgła, oczom podróżnych pokaże się jezioro oraz otaczające to miejsce wzgórza. Pośród nich ukryte są niezwykłe budynki, które tworzą kompleks spa, zaprojektowany przez architekta Luísa Rebelo de Andrade.
Elewacja budynków została wykończona blachą falistą, która została poddana specjalnej obróbce oksydacyjnej, by wyglądała na starszą, niż jest w rzeczywistości. Z czasem będzie miała odcienie brązu, które sprawią, że cały kompleks jeszcze lepiej wtopi się w swoje naturalne otoczenie. Wnętrza wykończono palonym drewnem, co ma zwiększyć wrażenie zespolenia się z tutejszą przyrodą.
Organizacja, kolory i oświetlenie każdej dostępnej tu przestrzeni jsą inne i bardzo specyficzne, a każde miejsce zostało stworzone tak, by odzwierciedlało terapeutyczny charakter i funkcje danej przestrzeni. Każde doświadczenie przeżyte w tym miejscu ma być znaczące, ale inne – jak w pięknym wierszu, który odczytywany ponownie nabiera nowego sensu i znaczenia.

Powierzchnia: 102 m2
Lokalizacja: Enniskillen , Irlandia Północna, Wielka Brytania
Tekst: nowoczesna STODOŁA