Gapahuk prosto z Norwegii

Rindalshytter Snøhetta
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Gapahuk jest wynikiem współpracy firmy Rindalshytter z uznanym na całym świecie biurem architektonicznym Snøhetta i pokazuje, jak architektura może być hołdem dla krajobrazu. Kształt nowoczesnej kabiny stworzon tak, aby pasowała ona do każdego terenu – nad morzem, w górach, w lesie. Firma architektoniczna Snøhetta stoi za prestiżowymi budynkami, takimi jak Opera w Bjørvika, biblioteka w Aleksandrii i World Trade Center Museum w Nowym Jorku. Kiedy Snøhetta łączy siły z Rindalshytter, zarówno natura, jak i klienci są w centrum uwagi.

Starsi architekci Anne Cecilie Haug i Andreas Joyce Nygaard są przekonani, że stworzyli kabinę, w której można być obecnym w chwili obecnej w znacznie większym stopniu. „Zainspirowało nas proste życie w naturze, stąd dach, który tworzy schronienie przed pogodą” mówi Anne Cecilie Haug. Z ukośnym grzbietem jako znakiem rozpoznawczym, Snøhetta stworzyła kabinę Gapahuk, która jest jednocześnie tradycyjna i innowacyjna. Dzięki przekręceniu dachu Gapahuk otwiera się na obu końcach. Dzięki kilku wysokim oknom światło dzienne wypełnia kabinę od rana do wieczora.

W każdym centymetrze kwadratowym kabiny Gapahuk ukryty jest motyw. Względy środowiskowe, łatwa konserwacja, kontrast między szerokim otwarciem a bezpieczeństwem oraz materiały, które z roku na rok stają się coraz piękniejsze. Gapahuk powinien przetrwać wiele pokoleń.

Lokalizacja: Rindal, Norwegia
Tekst: nowoczesna STODOŁA