Hive House – ranczo w nowoczesnym designie

Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

„Zależy nam na dużej ilości światła, otwartej przestrzeni i kontakcie z otoczeniem.” Ta odpowiedź na pytanie, które firma architektoniczna The Ranch Mine zadaje każdemu klientowi przed rozpoczęciem projektu, poprowadziła nieoczekiwaną ścieżkę ponownego wyobrażenia sobie klasycznego amerykańskiego domu Ranch, niegdyś popularnego stylu domu, który zanikł pod koniec XX wieku, do nowoczesnego komfortu życia w nowy budynek o nazwie „Hive” w Paradise Valley w Arizonie.Dobrze zorientowana w historii architektury, The Ranch Mine szybko zdała sobie sprawę, że cele ich klientów niemal idealnie pokrywały się z atrybutami domów w stylu ranch, które zadebiutowały w latach 30. XX wieku, osiągając szczyt popularności w połowie stulecia.

Wizualnie często charakteryzowały się niskim, liniowym profilem, asymetrycznymi planami dziedzińców, oddzielnymi częściami mieszkalnymi i sypialnymi, sklepionymi głównymi obszarami mieszkalnymi, mieszanymi materiałami zewnętrznymi i dużymi szklanymi drzwiami na zewnętrzne patio.

Właściciele domu kupili działkę o niekonwencjonalnym kształcie ze względu na jej duży rozmiar i prywatność pomimo bliskości miejskich udogodnień. Wąski pas ziemi o długości prawie 300 stóp zapewnia jedyny dostęp do nieruchomości.

Studio architektoniczne The Ranch Mine wykorzystała ten wyjątkowy kształt i prywatność, aby stworzyć dom, który rozciąga się w krajobraz. Podczas gdy tradycyjne domy – ranczo miały niskie dachy, w „Hive” zastosowano dach dwuspadowy.

Wchodząc do dwuspadowej części dziennej, przyjaciele i rodzina mogą podziwiać widoki przez szklane drzwi przesuwne, które prowadzą na zadaszony taras, basen i wannę z hydromasażem. Układ pomieszczeń zaczerpnięto w całości z domów w stylu ranch. Oddzielano część sypialnianą – nocną i część wspólną – dzienną. Po jednej stronie części dziennej znajduje się salon, a po drugiej kuchnia.

Lokalizacja: Arizona, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA