House Caroline

Reign Architects Riley Snelling
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

House Caroline, położony w Toronto, stanowi współczesny dodatek w kształcie litery A do zabytkowego wiktoriańskiego domu z lat 50. XIX wieku. To, co kiedyś było ciemną rezydencją podzieloną na części, przekształcono w otwarte, ciepłe i doskonale oświetlone sanktuarium dla rosnącej rodziny.

Mając na uwadze łuk słoneczny w bliźniaku skierowanym na północ, podejście architektoniczne umiejętnie uwzględniło ograniczenia oświetleniowe poprzez strategiczne wykorzystanie południowego światła z góry. Włączono także ciepłe zachodnie światło płynące z tylnej elewacji rezydencji. Na parterze okna sięgające od podłogi do sufitu wraz ze szklanym narożnikiem celowo zacierają granice pomiędzy sferą wewnętrzną i zewnętrzną. Zapewnia to niezakłóconą, ciągłą ekspozycję na dynamiczną grę światła przez całą dobę.

House Caroline to dom, który nie tylko uwzględnia praktyczne aspekty życia rodzinnego. Ustanawia także nieodłączne połączenie ze środowiskiem naturalnym poprzez przemyślane wybory materiałowe i panoramiczne widoki. To, co początkowo zaczęło się jako wizja klienta dotycząca ewoluującego domu, przekształciło się w mieszankę historii, modernizmu, ciepła, otwartości i ponadczasowej więzi z naturalnym otoczeniem.

Lokalizacja: Toronto, Kanada
Tekst: nowoczesna STODOŁA