Hunter’s Hall

KJETIL NORDØ
Partnerzy

O inspiracji

Budynek znajduje się w ośrodku myśliwskim w Duved w Szwecji.

Projekt obejmował także stworzenie miejsca dla psów oraz garażu, które utrzymane są w takim samym lokalnym stylu, jak budynki istniejące w tym miejscu wcześniej. Punktem centralnym projektu jest tzw. Hunter’s Hall, który wykorzystywany jest do oprawiania i przygotowywania złowionej zwierzyny, a także do wspólnych kolacji i zabaw myśliwych. Jest to też miejsce przechowywania wielu łowieckich trofeów, które przez lata gromadził właściciel budynku. W tamtejszym kole myśliwskim jest on znany z propagowania idei zrównoważonego łowiectwa i ochrony naturalnej przyrody.Cały hall wspierają starannie wykonane drewniane belki, a jego zewnętrzna powłoka została wykonana z modułów obitych drewnem twardzielowym sosny.

Architektura budynku ma charakter męski, dzięki swej czystej formie i precyzji, a także dbałości o odpowiednie szczegóły wykończenia. Hall jest współczesną interpretacją starych, tzw. długich domów oraz historycznych miejsc o charakterze społecznym.

Wnętrze jest proste, co podkreśla nie tylko zebrane tu trofea myśliwskie, ale też widoki na piękny, szwedzki las. Duża, przeszklona ściana szczytowa pozwala wpuścić do wnętrza mnóstwo naturalnego światła.

Lokalizacja: Duved, Szwecja

Tekst: nowoczesna STODOŁA