IMBY Kit

Partnerzy

O inspiracji

Czym jest IMBY Kit?

IMBY® to skrót od “In My Back Yard”, czyli “na moim podwórku za domem”. To zestaw budowlany, który uosabia prostotę i elegancję dawnych technik stolarskich z wydajnością i ekologią cyfrowej produkcji. A wszystko po to, by zapewnić klientowi prosty montaż i niedrogą przestrzeń, którą można przekonfigurować w odpowiedzi na to, co przyniesie nam życie. Estetyka IMBY® jest unikatowa i zachwycająca, i choć nie kształtuje żadnego stylu, jest ona surowym odzwierciedleniem materiału i tego co można z niego wykonać.

Rama konstrukcyjna domku IMBY® jest modułowa i można ją powiększyć stosownie do potrzeb przestrzennych. Składa się z zazębiających się połączeń wpustowych i czopów, które tworzą integralną część całego procesu montażu, który od początku do końca ma być intuicyjny. Twórcom zestawu chodzi bowiem o to, by dać ludziom możliwość samodzielnego zbudowania sobie elastycznej, prostej, ale wciąż pięknej architektury. Domek może powstać wszędzie – na podwórku za domem, na farmie, w lesie i w mieście.Produkcja części budowlanych w fabryce zapewnia lepszą kontrolę nad całym procesem budowlanym. Cięcie maszynowe poszczególnych elementów jest powtarzalne oraz obniża koszty w porównaniu do budowy prowadzonej w całości na miejscu. Drewno jest wykorzystywane w sposób maksymalnie efektywny, co jest dobre zarówno dla planety, jak i dla kieszeni.

Zestaw IMBY® został zaprojektowany z myślą o prostym montażu. Można go złożyć samodzielnie, co nie tylko dodatkowo obniży koszty, ale też da ogromną satysfakcję każdemu właścicielowi. Zestaw dostarczany jest z pełną, ilustrowaną instrukcją pokazującą działania montażowe krok po kroku. Twórcy zestawu wykorzystali już doświadczenia poprzednich swoich klientów, i zgodnie z ich sugestią, przygotowali także krótki film instruktażowy, który pozwala jeszcze lepiej zrozumieć każdy etap budowy.

Główne zalety IMBY Kit?

Zestaw został stworzony przez architektów, którzy kochają drewno. Całość składa się z modułowych, płasko pakowanych elementów, dzięki czemu można je samodzielnie przenieść w dowolne miejsce, nie niszcząc roślinności i terenu. Innowacyjna konstrukcja może stanąć na każdym podłożu i jest odporna na wszystkie warunki atmosferyczne. Do tego efekt jest piękny, bo w końcu zestaw został zaprojektowany przez zespół architektów. Dzięki wykorzystaniu dawnych technik stolarskich, właściciel nie musi używać ani kleju, ani gwoździ, dzięki czemu montaż jest szybki i prosty. Całość można ocieplić i dopasować do swoich potrzeb, podłączając prąd i wodę. A jeśli zamarzy nam się w przyszłości jakaś zmiana, domek można powiększyć, pomniejszyć, podzielić, a nawet rozebrać i przenieść w inne miejsce.