Kawałek Skandynawii w Warmińsko- Mazurskim

WT ARCHITECTURE
Partnerzy

O inspiracji

POLE w DOLE to autorski projekt właściciela, którego koncepcja ewoluowała przez kilka lat. Asher (kolor czarny) & Amber (kolor naturalny) to nazwy budynków, które wzięły się od imion jego kotów, a kolory domów powiązane są z ich umaszczeniem.

Powierzchnia użytkowa to 80 m2. Budynek został podzielony na 2 strefy: wypoczynkową- wysoki salon 5m z zaznaczonymi jętkami i przesuwnym dużym oknem tarasowym, szerokim parapetem pełniącym funkcję ławki oraz część prywatną- 3 sypialnie plus łazienka, z których to pomieszczeń możemy również wyjść na zewnątrz budynku. Z każdej sypialni rozpościera się piękny widok w zależności od konfiguracji na pola, szereg drzew liściastych lub świerków.Początkowo pojawił się pomysł wybudowania domu w stylu skandynawskim z antresolą jednak po analizie zrezygnowano z tego rozwiązania z uwagi na bezpieczeństwo gości. Ważnym elementem podczas projektowania było wpuszczenie dużej ilości światła do budynków oraz możliwość wyjścia na zewnątrz z każdego pomieszczenia. Zabieg ten udał się poprzez zastosowanie w pokojach oraz łazience okien sięgających podłogi o szerokości 120 cm. W salonie natomiast wykorzystano tarasowe okno przesuwne w systemie HST o szerokości prawie 6 metrów!

Domy wykończone w minimalistycznym stylu typowym dla Skandynawii, zawierające jednak wszystko co niezbędne do szczęśliwego życia. Podłoga została wykończona cienkowarstwowym mikrocementem, który podkreśla skandynawski styl i dodaje charakteru całemu projektowi. Domy są przeznaczone na wynajem całoroczny, ogrzewane matami karbonowymi umieszczonymi w suficie. Każde pomieszczenie ma niezależne sterowanie temperaturą z programatora, jak również za pomocą aplikacji w smartfonie.

Budynki są wybudowane metodą tradycyjną z silkatów (prod. Silka) i bardzo dobrze zaizolowane termicznie. Elewację tworzy deska ze świerku skandynawskiego – szada z widocznymi włóknami i porami drewna. Pokrycie dachowe stanowi blacha na rąbek stojący, obróbki blacharskie kwadratowe stalowe- Galeco Stal 2, które idealnie współgrają z elewacją.

Teren wokół to wszechobecne pola zbóż i lasy, goście mają możliwość również skorzystania z kameralnej prywatnej plaży. W planach jest rozbudowa kompleksu o następne 4 budynki, każdy o innej nazwie oraz kolorze.

Lokalizacja: Dół, gm. Iława, woj. Warmińsko- Mazurskie

MAIL

info@polewdole.pl