Kolekcja Valor – esencja stylu

WT Architecture
Partnerzy

O inspiracji

Kolekcja Valor to grupa wyróżniających się produktów łazienkowych wykonanych z mieszanki mineralno-akrylowej Solid Surface od RIHO Limited. Charakterystycznym dla całej serii jest wysokiej jakości design czerpiący z aktualnych trendów łazienkowych, wykorzystujący jak najprostszą w środkach formę dla jak najlepszego późniejszego efektu. W przypadku serii Valor wspólną cechą projektu jest owalny kształty zamknięty w prostej bryle z oryginalnym urozmaiceniem w postaci nieregularnej linii brzegu wanny. Kolekcja Valor to dwie wanny: wolnostojąca i przyścienna oraz dwie umywalki nablatowe z możliwością uzupełnienia o postument w postaci kolumny.Wanna wolnostojąca Valor

Wolnostojąca wanna Valor zwraca uwagę pozbawioną skosów bryłą. Ściany zewnętrzne poprowadzono prostopadle ku podłodze. Od przodu wanna wpisuje się w kształt prostokąta, natomiast patrząc z góry całość jest owalem o miękko zaokrąglonych krótszych bokach. Efektownym elementem projektu jest płaski rant, który jest węższy przy długich bokach i delikatnie rozszerza się przy bokach krótszych. Chociaż design jest bardzo ważny, to nie możemy zapomnieć o komforcie, dlatego we wnętrzu wanny uformowano łagodny spadek pod plecy, zapewniający wygodne oparcie w trakcie kąpieli.
Valor (170×72 cm) występuje w kolorze białym o ultra matowej powierzchni z dodatkową opcją polakierowania jej zewnętrznej strony na dowolny kolor. Wanna przykuwa wzrok i świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Bez problemu dopasuje się do bardzo nowoczesnej przestrzeni czy też do projektu w stylu glamour, ale i do stonowanej stylistyki skandynawskiej łazienki.

Wanna przyścienna Valor Back2Wall

Valor Back2Wall to przyścienna wersja zeszłorocznego bestselleru – wolnostojącej wanny Valor. Nie potrzeba dodatkowych rekomendacji dla modelu przyściennego, gdyż jest on coraz popularniejszym wyborem do polskich łazienek. Zapewne, dlatego że jest doskonałą alternatywą dla wanien wolnostojących w mniejszych pomieszczeniach, czy też świetnie prezentuje się na tle ściany o wyrazistym kolorze lub oryginalnym wzorze płytek.
Wanna Valor Back2Wall jest monolitem o wymiarach 180×80 cm. Jednorodna konstrukcja wanny charakteryzuje się prostą, ale na pewno nienudną formą. Tu również zastosowano płaski rant, który wąsko poprowadzony przy dłuższej ściance, stopniowo rozszerza się na krótszych bokach, a kończy się szerokim brzegiem od strony ściany mogącym pełnić rolę półki na kosmetyki. Wewnątrz zadbano o wygodę użytkowania odpowiednio pochylając ścianki dla ergonomicznego opacia pod plecy. Projekt zachowuje minimalistyczny styl przez ograniczenie zbędnych ozdobników. Z elementów mogących pełnić funkcje dekoracyjne pozostała jedynie wyjątkowo wąska szczelina przelewu oraz pasująca biała pokrywka korka typu klik-klak.

Umywalki Valor z dodatkową kolumną

Umywalki Valor są to dwie umywalki nablatowe o podobnym kształcie. Różnią się otworem na baterię – pierwsza w ogóle nie ma otworu, natomiast w drugiej otwór jest na specjalnie dedykowanym do tego mini blacie. Projektem nawiązują bezpośrednio do wanny Valor – prostopadle poprowadzone ścianki, owalny kształt i nieregularna linia rantu. Na uwagę zasługuje dodatkowa opcja, by umywalkę nablatową przekształcić w wolnostojącą – stawiając ją na postumencie w postaci kolumny. Kolumna Valor odwzorowuje kształt umywalki wspólnie z nią tworząc niemal jednorodny blok, zaznaczony jedynie delikatną krawędzią styku między oboma produktami.

Producent

RIHO