Les Rochers

la SHED Welcome Beyond
Partnerzy

O inspiracji

Les Rochers położony jest w przesiąkniętym historią krajobrazie w Havre-Aubert w Kanadzie. Zabytkowy dom zmienił się w nowoczesny raj dla gości, dzięki wizjonerskiego projektowi firmy la SHED w 2020 roku.

Les Rochers składa hołd przeszłości, jednocześnie uwzględniając przyszłość. W jego konstrukcji wykorzystano tradycyjne gonty drewniane, łącząc go z regionalnym dziedzictwem. Odrywa się jednak od przeszłości dużymi oknami i współczesnym wnętrzem. Okna te służą nie tylko jako bariery przed żywiołami, ale także jako ramy dla ciągle zmieniających się „obrazów” otaczającego krajobrazu.

Wnętrza Les Rochers są przejrzyste i otwarte. Przyczyniają się do lekkiego i przestronnego projektu obiektu. Ta filozofia projektowania rozciąga się również na doświadczenia gości. Właścicielom zależało na balansie pomiędzy minimalizmem a wygodą, oferując luksus bez niepotrzebnego przepychu. Takie podejście stworzyło przestrzeń, w której goście mogą znaleźć ciszę i spokój, w otoczeniu naturalnego piękna Havre-Aubert.

Lokalizacja: Havre-Aubert, Kanada
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt