Noir Peaks

The Ranch Mine Roehner + Ryan
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

„Noir Peaks” to dom o powierzchni 223 metrów kwadratowych zaprojektowany przez The Ranch Mine. Wyłania się z surowego krajobrazu pola wulkanicznego w Arizonie. Wnętrza zostały zainspirowane duńską koncepcją Hygge. Stworzono schronienie, w którym można się zregenerować, odpocząć, zastanowić i odzyskać energię przed wyruszeniem na kolejną przygodę.

Wulkaniczna inspiracja

Nieruchomość jest częścią płaskowyżu z wyciszoną paletą traw i drzew iglastych z drzewostanami rozsianymi po wyższych wzniesieniach. Trzy dwuspadowe formy wyrastają pionowo z ziemi, tworząc bryłę domu, nawiązując do wulkanicznych gór rozsianych po płaskowyżu. Okładzinę pomalowano tak, aby pasowała do lokalnych skał lawy, a listwy rozmieszczono w różnych szerokościach, aby przywołać odstępy między pniami w pobliskim lesie osikowym.

Hygge

Plan piętra Noir Peaks ułożono, aby zapewnić widok na San Francisco Peaks z wielkiego pokoju i wszystkich trzech głównych sypialni. Aby wprowadzić ciepło do wnętrza, sklepione sufity w dużym pokoju i głównej sypialni są wykończone na pióro i wpust, z przezroczystymi pionowymi słojami cykuty, a kominki z wapienia Texas Crème przyciągają wzrok pionowo w przestrzeń. Ogrzewane promieniście betonowe podłogi biegną w całym domu, zapewniając przytulne codzienne doznania w miesiącach zimowych.

Lokalizacja: Flagstaff, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA