Wnętrza Northcote niczym MeHome.pl

Altereco Ochre Studio Jade Centwell
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Renowacja Northcote House

Northcote House niegdyś był nieoszlifowanym diamentem z epoki wiktoriańskiej, obecnie zdobi jedną z australijskich ulic. Nowoczesną STODOŁĘ zamieszkuje Renee Richards, projektantka wnętrz z Ocher Studio, z mężem Owenem oraz synami. To właśnie Renee jest odpowiedzialna za architekturę wnętrz, zadbała o wszelkie detale. Jednak nie musicie wsiadać w samolot, by wyposażyć swoje wnętrza w stylu Northcote House. Fenomenalny szyk przestrzeni domowego ogniska zadacie z MeHome.pl.

Northcote House obejmuje dwustronny taras z lat 90. XIX wieku, który został rozbudowany i odrestaurowany. Prace renowacyjne rozpoczęto w połowie 2018 roku i zakończono je wraz z końcem 2019 roku. Dom kosztował prawie 2 miliony dolarów, a renowacja około 1 miliona dolarów. Co robisz, gdy poświęcasz czas, wysiłek i znaczną sumę pieniędzy, aby stworzyć swój wymarzony dom – na ulicy i przedmieściach, które kochasz – tylko po to, by odkryć, że jest trochę ciasno, gdy twoja rodzina się powiększa? Jest to problem, z którym boryka się wielu, w tym Renee i Owen Richards, którzy byli zachwyceni innowacyjną renowacją ich wiktoriańskiego domu na przedmieściach Melbourne w Northcote.

Poprzedni dom rodziny Richards zaprojektował James Goodlet z Altereco Design z siedzibą w Torquay – zdobył nagrodę Residential Design w konkursie Building Designers Association of Victoria’s 2013 Building Design Awards. „Kiedyś przechodziliśmy obok tego wiktoriańskiego domu w górę drogi, który praktycznie się zawalał i był prawie najgorszym domem na ulicy” — mówi Renee. „Często rozmawialiśmy o tym, jak wspaniale byłoby go wyremontować. Potem wystawiono go na sprzedaż i złożyliśmy ofertę, która została zaakceptowana”. Nie musieli też daleko szukać kogoś, kto pomógłby im w remoncie, zlecając Jamesowi i zespołowi Altereco prace renowacyjne.

Przestrzenie i detale

Nowy projekt zachował oryginalne cztery pokoje domku z podwójnymi frontami, które zostały gruntownie odrestaurowane i przekształcone w główną sypialnię, sypialnię gościnną i część telewizyjną. Dodatki, w tym schody, toaleta i łazienka, zostały zawarte w dwóch zakrzywionych, pokrytych drewnem strąkach wyznaczających bramę do nowego salonu, kuchni i jadalni. Zakrzywione konstrukcje – które przypominają strąki mieszczące spiżarnię i łazienkę w poprzednim domu pary – według Jamesa służyły zarówno celom funkcjonalnym, jak i estetycznym.

„Jednym z wyzwań związanych z dodaniem przedłużenia do oryginalnego budynku, w którym korytarz musi przejść obok pomieszczeń, takich jak pralnia lub łazienka, zanim otworzy się na otwartą przestrzeń, jest to, że korytarz może wydawać się nieskończony” – mówi. W pobliżu drewniane schody prowadzą na poziom chłopców, gdzie znajdują się jeszcze dwie sypialnie, łazienka i pokój zabaw. Z tyłu tej podłogi znajduje się czarny pionowy ekran prywatności, który poprawia również widok domu z ogrodu.

Sercem domu jest bez wątpienia kuchnia, w której znajduje się ławka-wyspa i szafki zwieńczone zabawnym, kolorowym lastryko. „Wydaliśmy fortunę na lastryko i drewnianą stolarkę kuchenną, ale myślę, że to są prawdziwe cechy naszego domu” – mówi. „Uwielbiam kolory lastryko, które dyktują paletę w pozostałej części domu”.

Wnętrze z katalogu MeHome.pl

Ściany w kolorze bieli tworzą neutralne tło dla wielu dzieł sztuki i kolekcji mebli, w tym zabytkowego krzesła Sergio Rodrigues „Sheriff” ustawionego przy kominku. Zwróćcie uwagę na detale w każdym pomieszczeniu. Wnętrza dopełniają precyzyjnie dobrane dodatki oraz meble. Australia jest dość daleko, zatem sięgnijcie do rodzimej firmy MeHome.pl. W ich asortymencie odnajdziecie każdy styl, w kolorystyce pasującej najwybredniejszym gustom. Co wyróżnia MeHome.pl? Przede wszystkim współpraca z lokalnymi producentami z okolic Biłgoraja i Rzeszowa. Oferta mebli i wyposażenia wnętrz MeHome.pl wzbogacona jest o solidnych i sprawdzonych partnerów handlowych.

Nie musisz już szukać idealnych rozwiązań upiększających Twoje wnętrze. Zapraszamy do zakładki MeHome.pl na łamach nowoczesnej STODOŁY oraz do śledzenia mediów społecznościowych marki – Instagrama oraz Facebooka.

Lokalizacja: Northcote, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

Jade Centwell

Partner strategiczny:

MeHome.pl