Nowe życie plebanii

Emma Milne-Watson Paul Massey
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Nie lubiąca pośpiechu Emma Milne-Watson stopniowo tchnęła nowe życie w wielowiekową plebanię w Sussex, szanując jej historię oraz bez wysiłku mieszając elementy klasyczne i współczesne.

Historia domu Emmy zaczęła się 10 lat temu. Wraz z mężem i dwójką dzieci przeprowadziła się z północnego Londynu do Sussex, aby rozpocząć spokojniejsze, bardziej wiejskie życie. Jej mąż pochodził z okolicy i parze zależało na tym, aby ich dzieci mogły dorastać w otoczeniu przestrzeni i natury. Dla byłej redaktorki ds. mody, która większość dzieciństwa spędziła w Londynie był to duży krok. Czuła lekką niechęć, ale wszelkie wahania zostały rozwiane, gdy po raz pierwszy zobaczyła dawną plebanię.

Zamiłowanie Emmy do wnętrz i rosnąca miłość do wsi sprawiły, że jej dom jest pełen życia i piękna. Ciągłe renowacje na przestrzeni wieków zachowały jego młodość. Dostojne XVII-wieczne proporcje natomiast – w połączeniu z różnymi dodatkami architektonicznymi z tamtych czasów aż po dzień dzisiejszy – nadają posiadłości wrażenie labiryntu. „Wije się w uroczy sposób” – mówi. Odnowioną XVII-wieczną wozownię, która kiedyś znajdowała się obok domu, dołączono korytarzem. Nowa weranda, dodana kilka lat temu z tyłu, z widokiem na otoczony murem ogród, pomaga uprościć różne style architektoniczne. „Dom ma wiele poziomów, tworząc element nieoczekiwanego” – mówi o przestronnych pokojach, które zaprojektowano w zaskakująco nowoczesny sposób.

Lokalizacja: Sussex, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA