mini STODOŁA, którą można przenieść

WT Architecture Petr Krejci
Partnerzy

O inspiracji

Ta niewielka nowoczesna STODOŁA została zaprojektowana i zbudowana przez londyńską producentkę mebli Nathalie de Leval, na zlecenie projektanta mody Paula Smitha.  Budynek jest niezwykły nie tylko ze względu na wyjątkową jakość wykończenia, ale także dlatego, że może obracać się zmieniając swoją pozycję wraz z ruchem słońca.

Wykonawca i właściciel współpracowali, aby wspólnie stworzyć idealne miejsce dla relaksu, w którym Paul mógłby się „wyłączyć” i uciec od swego pełnego pracy dnia. Nathalie zajmuje się projektowaniem i produkowaniem mebli na zamówienie, a jej praktyczne podejście do mebli było tą cechą, która przekonała Paula.Ta zadbana szopa ustawiona jest na szczycie wzgórza i oferuje niezwykłe widoki na okolice – niezwykłe tym bardziej, że można ją obracać o 360 stopni. Możliwość rotacji domku daje też szansę na to, by przesuwać się wraz ze słońcem wędrującym po niebie, podziwiając przy tym coraz to nowe widoki. Zewnętrzna część konstrukcji została obita twardym drewnem. Z jednej strony domek jest całkowicie przeszklony, co pozwala wpuścić do środka mnóstwo światła.

Jego powierzchnia to kwadrat o boku długości 10 stóp – dokładnie tyle samo co pierwszy sklep projektanta w Nottingham. Wnętrze jest umeblowane w sposób bardzo prosty – stoją tam dwa krzesła i biurko, a z sufitu zwisa lampa.
Ta prosta, ale zachwycająca szopa została zbudowana w ramach projektu Wish List Project, którego celem było promowanie twardego drzewa pochodzącego ze zrównoważonych i ekologicznych upraw.

Tekst: nowoczesna STODOŁA