Oklahoma Office BARN

Partnerzy

O inspiracji

Ten niezwykły projekt łączy w zachwycający sposób rustykalne materiały z nowoczesnymi akcentami. To biuro i świetne miejsce do organizacji większych zgromadzeń.Budynek o nazwie „Oklahoma Office BARN” zdecydowanie wyróżnia się na tle innych projektów znajdujących się w Stillwater w amerykańskim stanie Oklahoma. Prosta konstrukcja o powierzchni  90 m2 mieści wyjątkową, otwartą przestrzeń biura, wypełnioną naturalnym światłem, które wpada do wnętrza przez liczne, duże okna. W otwartej przestrzeni nie ma belek, które rozdzielałyby pomieszczenia, a to wszystko dzięki specjalnemu projektowi i ukrytej więźbie dachowej.

Główny poziom biura obejmuje aneks kuchenny z tzw. zlewozmywakiem farmerskim, który ma widoczny front. Większość przestrzeni zajmuje jednak wielkie pomieszczenie z gazowym kominkiem, pełne otwartych półek. Na parterze znajduje się też łazienka oraz pomieszczenie funkcyjne, gdzie umieszczono cały sprzęt mechaniczny potrzebny do obsługi budynku i biura. Na poziomie wyższym, który jest otwartą antresolą, urządzono dodatkową przestrzeń biurową oraz przytulny salon.

Cały projekt pełen jest detali wykonanych specjalnie na potrzeby tego budynku. Uwagę zwracają niezwykłe deski elewacyjne, które wykonano z nowego materiału tak, by pięknie imitowały stare. We wnętrzu wzrok przyciągają podłogi z barwionego betonu oraz szafki zrobione na miarę.

Budynek, choć z założenia jest biurem, idealnie nadaje się na organizację spotkań. Kuchnia oraz duża, wielofunkcyjna przestrzeń sprawiają, że może odbyć się tu zarówno spotkanie rodzinne, jak i biznesowe.

Ten projekt jest jedną z trzech konstrukcji wybudowanych przez firmę DC Builders dla ośrodka Sparrow Beginnings, które zajmuje się organizacją ślubów i innych wydarzeń.

Lokalizacja: USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA