Okna dachowe – jakie wybrać do różnych pomieszczeń na poddaszu?

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Budowa domu to zazwyczaj długofalowa inwestycja, która wymaga odpowiedniego przygotowania, zebrania funduszy i ustalenia kolejności wykonywania prac. Nowy budynek ma bowiem służyć Tobie i Twojej rodzinie przez najbliższe kilkadziesiąt lat, a nawet być wykorzystywany przez kolejne pokolenia. Aby planowanie budowy domu z poddaszem przebiegło jak najsprawniej, warto przemyśleć, jakie elementy budynku będą miały największy wpływ na komfort i wygodę Twoich bliskich. Jednym z kluczowych są niewątpliwie okna dachowe.

Sypialnia na poddaszu

W sypialni na poddaszu sprawdzą się okna z pakietem wyciszania deszczu, które zapewnią komfortowy sen nawet podczas silnej ulewy. Dla jeszcze większej wygody możesz zdecydować się na okna otwierane elektrycznie i otwierać lub zamykać je za pomocą naściennej klawiatury lub telefonu.

Pokój dziecięcy na poddaszu

Okna w pokoju dziecka, zwłaszcza takiego, które z coraz większym zainteresowaniem poznaje świat zewnętrzny, powinny być całkowicie bezpieczne. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się okna dachowe z górnym systemem otwierania, których maluch nie otworzy samodzielnie. Warto wyposażyć je w zaciemniające rolety wewnętrzne, które umożliwią kontrolę nad ilością wpadającego światła. Specjalnie dla najmłodszych firma VELUX przygotowała kolorową kolekcję składającą się z 9 radosnych wzorów rolet zaciemniających oraz 2w1, czyli zaciemniająco – plisowanych.

Kuchnia i łazienka na poddaszu

Kuchnia i łazienka to jedne z najbardziej wymagających miejsc w domu z poddaszem. Trudniej tam utrzymać odpowiednie warunki – głównie ze względu na szybkie gromadzenie się wilgoci i pary wodnej. W takich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się drewniano-poliuretanowe okna dachowe VELUX, które są całkowicie odporne na wilgoć. Oczywiście musimy także pamiętać o regularnym wietrzeniu – otwieraniu okien po kąpieli lub w trakcie gotowania. Czasami robimy to jednak zbyt rzadko, co negatywnie wpływa na klimat w domu. Firma VELUX przygotowała rozwiązanie, które umożliwia zarządzanie klimatem w domu z poddaszem. Aplikacja VELUX ACTIVE, bazując na danych z wewnętrznych czujników jakości powietrza i informacjach o pogodzie na zewnętrz, steruje elektrycznymi oknami dachowymi i roletami VELUX. System będzie podejmował za Ciebie decyzję, kiedy należy otworzyć, a kiedy zamknąć okno, a Ty możesz spędzać czas z bliskimi!

Jeśli masz pytania dotyczące oferty produktowej firmy VELUX, zapraszamy Cię do kontaktu telefonicznego: + 48 61 642 93 93 lub mailowego: sklep@oknadachowe.com

FOLNET – Twój autoryzowany dystrybutor okien dachowych firmy VELUX. Dowiedz się więcej o FOLNET. Śledź także ich profile na Facebook i Instagram.

Producent okien dachowych

Velux