nowoczesna STODOŁA z drewnianą okładziną padouk

Partnerzy

O inspiracji

Ten wolnostojący nowoczesny dom w STODOLE z pięknym, przestronnym widokiem na dużą działkę i okoliczne łąki znajduje się w Oosterhout.nowoczesną STODOŁĘ w Oosterhout zaprojektowano na kształt farmy z długim szczytem. Ta długa bryła z dachem siodłowym jest w pełni funkcjonalna i mieści w sobie wszystkie potrzebne pomieszczenia.

Dom w STODOLE posiada dużą zadaszoną werandę od strony zachodniej, która jest otwarta od podłogi aż do kalenicy. To właśnie przez wspomnianą werandę wchodzi się do przestronnego salonu.

Przestrzeń wypoczynkowa w której znalazło się miejsce dla dużej kanapy i miejsce na sprzęt RTV również otwarta jest do kalenicy. W salonie zastosowano duże, aluminiowe okna z 3 stron. Dają one piękny widok na otaczający ogród i łąki. Wysokie drzewa na prywatnej działce zapewniają latem naturalną ochronę przed słońcem.

Duże wykonane na zamówienie meble z kominkiem tworzą wizualną separację pomiędzy salonem a luksusową przestronną kuchnią. Po obu stronach tego mebla pozostawiono miejsce na przejście. Od szczytu umeblowania na piętrze znalazło się miejsce dla domowego biura. Naprawdę piękne miejsce do pracy ze względu na piękny widok z salonu i łąkę za nim.

Kuchnia z obszerną wyspą kuchenną posiada pojemną ścianę, składającą się w całości z szafek. W ten sposób osobom gotującym na wyspie kuchennej zapewniono inspirujący widok na ogród i łąki za nim.

Fasadę tej nowoczesnej STODOŁY zaprojektowano w ścisłym rytmie drewnianych kolumn z dźwigarami. Przeszklenia umieszczono pomiędzy drewnianymi kolumnami. Nad drewnianymi belkami znajduje się drewniana okładzina padauk. Padauk nałożono na elewację w stanie surowym. Przez pierwsze kilka tygodni drewno jest naturalnie czerwone, ale po kilku tygodniach wiatru i zmiennej pogody padouk przybiera naturalny szary odcień. Pokrycie dachowe wykonano ze strzechy.

Po niezawodne przeszklenia, zajrzyj do Multiko Architektura Okien.

Lokalizacja: Oosterhout, Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA