O.P Residence

Bruns Architecture Lindsay Pauly Tricia Shay
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Bruns Architecture połaczyli siły z Lindsay Pauly, aby wprowadzić uproszczoną harmonię do rodzinnego domu wakacyjnego z widokiem na jezioro Winnebago w stanie Wisconsin. Razem zaprojektowali dwie łączące konstrukcje w kształcie litery A dla młodej rodziny z Brooklynu. Dzięki powściągliwej palecie kolorów i delikatnym wykończeniom stworzono minimalistyczny, ale przystępny rodzinny dom nad jeziorem.

Mając na celu maksymalizację połączeń z otoczeniem, wyjątkowy dom składa się z dwóch dwuspadowych budynków utrzymywanych przez parterową konstrukcję, oddzielających przestrzeń rozrywkową od prywatnego skrzydła sypialni. Fasadę domu w całości pokryto czarnymi płytkami pochodzącymi z opon gumowych, zestawionymi z dużym kominem odzwierciedlającym zachwyt klienta dla monochromatycznych wnętrz.

Wewnątrz, rozległe przeszklone okna wpuszczają mnóstwo naturalnego światła, delikatnie odbijając się od matowych, gipsowych ścian. Belki z odzyskanego drewna biegną wzdłuż sufitu różnych pomieszczeń w domu, dodając głębi bezpretensjonalnej przestrzeni. Warstwy czarnych, białych i szarych wykończeń wnętrz zapewniają eleganckie poczucie dramatyzmu. Surowa i uczciwa, neutralna paleta kolorów wpływa do sypialni, gdzie zrelaksowana biała pościel pozwala skupić się na widoku na jezioro.

Lokalizacja: Wisconsin, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA