Płaska blachodachówka modułowa Savanna – nowoczesne rozwiązanie dostosowane do trendów w architekturze

Bratex Dachy Mrzygłód

Partnerzy

O inspiracji

Jednym z widocznych trendów w dzisiejszych projektach architektonicznych jest minimalizm, wybór nowoczesnych materiałów budowlanych oraz dbałość o ekologię. W kontekście tych trendów, płaska blachodachówka modułowa Bratex Savanna staje się nie tylko wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, ale także spełnia oczekiwania współczesnych architektów. Model ten jest odpowiedzią na rosnącą modę minimalistycznej linii dachu, co świetnie sprawdza się w nowoczesnych budynkach mieszkalnych.

Minimalizm i prostota form

Współcześni architekci często kieruje się zasadą minimalizmu, co oznacza, że projekty są oszczędne w formie i detale. Płaska blachodachówka modułowa Bratex Savanna idealnie wpisuje się w ten trend. Jej prosta, elegancka forma nadaje się do wielu różnych stylów architektonicznych, zapewniając równocześnie wyjątkowy wygląd budynku. Savanna dostępna jest w czterech wariantach materiału i kilkunastu kolorach, co pozwala architektom i inwestorom na dopasowanie jej do konkretnego projektu i otoczenia.

Technologia modułowa

Wraz z rozwojem technologii i wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firma Bratex Dachy Mrzygłód stworzyła wyjątkową koncepcję produktu praktycznego, estetycznego i funkcjonalnego, o długiej żywotności. Płaska blachodachówka modułowa Bratex Savanna to doskonały przykład takiego produktu. Arkusze łączą się w ściśle określony sposób, gwarantując prawdziwy modułowy dach. Wyróżniają się łatwością montażu i możliwością wygodnego transportu. Savanna produkowana jest z blachy stalowej, również w grubości 0,6mm. Jak każda blachodachówka jest lekka, co ułatwia jej montaż i zmniejsza obciążenie konstrukcji dachu. Pewność idealnie płaskiej powierzchni gwarantuje autorski system Step-Mont. Rozwiązanie to zapewnia krótkie przejście zaraz pod przetłoczeniem, które zawsze płasko leży na łacie. Montaż za pomocą wkrętów nie powoduje więc niechcianego efektu pofalowania płaskiej blachodachówki. Fabrycznie przygotowane zagłębione punkty montażowe wskazują optymalne miejsca pod wkręty, ułatwiając montaż. Zmniejszają także ryzyko porysowania arkusza blachy i wprowadzają spójność w układzie mocowania. Płaska blachodachówka Bratex Savanna posiada bardzo wydajny rowek retencyjny o głębokości 5 mm, który skutecznie zapewnia szczelność, swobodnie odprowadzając nagromadzoną wodę. Układanie na „mijankę” to już przeszłość. Zastosowanie przez producenta dwusegmentowej kieszeni kompensacyjnej sprawia, że arkusze blachodachówek modułowych nie tracą linii układania względem okapu, a miejsce połączenia czterech arkuszy jest niewidoczne. Poprzeczne łączenie arkuszy jest doskonale zabezpieczone. Niezaleganie wody opadowej, wentylacja zakładów oraz odprowadzanie produktów kondensacji – to niezbędne cechy blachodachówki modułowej.

Ekologia i zrównoważony rozwój

Producent pokryć dachowych Bratex Dachy Mrzygłód od wielu lat dba o aspekt ekologiczny i zrównoważony rozwój swojej firmy. Stosuje nowatorskie technologie, które służyć będą klientom przez długie lata. W ich ofercie znaleźć można między innymi blachę SSAB GreenCoat w bio-technologii (BT), która jest najbardziej ekologicznym na rynku rozwiązaniem przeznaczonym do konstrukcji dachów, elewacji i systemów rynnowych. Produkcję opierają wyłącznie na surowcach najwyższej jakości, pochodzących od renomowanych europejskich koncernów hutniczych. Na każdym etapie produkcji starannie monitorowana jest jakość materiału, począwszy od zakupu surowca, aż po jego opakowanie i transport. Blachodachówki modułowe pakowane są na paletach typu EPAL o masie do jednej tony. Na jednej palecie mieści się 245 sztuk produktu, co pozwala na pokrycie dachu o powierzchni 201 m². Strategicznym dostawcą blach lakierowanych dla firmy Bratex jest koncern SSAB. Skandynawską jakość potwierdza aż 75-letnia gwarancja funkcjonalności produktu. Jest to najdłuższa dostępna gwarancja na rynku.

Savanna a nowoczesna STODOŁA

Płaska blachodachówka modułowa Bratex Savanna doskonale odzwierciedla współczesne trendy w architekturze, takie jak minimalizm, wykorzystanie nowoczesnych materiałów, dbałość o ekologię oraz oszczędność energii. Jest to rozwiązanie, które łączy w sobie elegancję i trwałość, spełniając jednocześnie oczekiwania projektantów i inwestorów. Dlatego też Savanna jest coraz częściej wybierana do nowoczesnych projektów budowlanych, zarówno w miastach, jak i na obszarach wiejskich, gdzie nowoczesna architektura staje się coraz bardziej widoczna i wpływowa. Idealnie komponuje się z projektami domów typu nowoczesna STODOŁA.

Stoisz przed wyborem materiału na swój dach? Szukasz najlepszych opcji?

Wyślij rysunek na adres wyceny@bratex.pl, a otrzymasz szczegółową, bezpłatną wycenę wraz ze wszystkimi elementami potrzebnymi do stworzenia kompletnego poszycia dachowego.

Oferta Bratex Dachy jest na tyle różnorodna, że sprosta najbardziej wymagającym projektom. Od blach na rąbek, po blachodachówki konwencjonalne i systemowe, kończąc na blachach trapezowych. Szeroka paleta kolorów oraz powłok w różnych wariantach materiału sprawia, że każdy z łatwością dobierze najlepszą wersję pokrycia na swój dach.

Sprawdź całą ofertę na www.bratex.pl lub śledź codzienność firmy na Instagramie oraz Facebooku.