Spahaus

JULIEN PERRON-GAGNE
Partnerzy

O inspiracji

W Lac Superieur w rejonie Montrealu powstaje seria nowoczesnych, modułowych rezydencji zaprojektowanych przez montrealską firmę YH2.

Pierwszy model stworzony przez firmę na tym osiedlu wypoczynkowym został nazwany „Spahaus”. Budynki mają być z założenia domami na wakacje i wszystkie zostały zaprojektowane tak, by jak najbardziej wykorzystywały zalety działki związane z jej naturalnym położeniem. Wszystkie okna wychodzą więc na piękny las.
Model „Spahaus” jest budynkiem modułowym i dostępny jest w pięciu różnych konfiguracjach. Różnią się one między sobą przede wszystkim rozmiarem – od blisko 100 m2 do 132 m2.

Domy są piękne zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz. W kuchni szare szafki zestawione są z blatami ze stali nierdzewnej. Architekci proponują też saunę dostępną jako jedna z opcji. Cedrowe drewno i beton nawiązują do materiałów wykorzystanych na zewnątrz budynku.

Elewacja zewnętrzna to odsłonięty beton oraz drewno cedrowe lub tzw. drewno toryfikowane. Dach przykryty jest blachą Galvalume.

Lokalizacja każdego domu została starannie przemyślana. Choć budynków jest sporo, zostały one ulokowane tak, by sąsiednie domy pozostały niewidoczne.

Lokalizacja: Kanada

Tekst: nowoczesna STODOŁA