The Narrows

Whitten Architects Trent Bell Photography
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

The Narrows to nadmorska rezydencja położona nad brzegiem rzeki w stanie Maine. Małżeństwo emerytów szukało miejsca spotkań dla rodziny. Miłość pary do pola na posiadłości była głównym czynnikiem przy projekcie.

Wielopoziomowy projekt domu obejmuje jego obniżony, parterowy rdzeń otoczony dwoma skrzydłami sypialnianymi. Projekt płynnie wkomponował naturę w dom, tworząc rozmytą granicę pomiędzy patio, krawędzią domu i polem. Dom położono na północnym skraju pola. Oferuje to panoramiczne widoki na większą część pola aż do wody. Zapewniło to również idealną ekspozycję dla kolektorów słonecznych, które uzupełniają zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Apartamenty sypialniane i STODOŁA wywodzą się z prostych, użytkowych struktur przybrzeżnych. Rezygnując z centralnego łącznika i utrzymując dom na jednym piętrze, zminimalizowano efekt wizualny domu. Unikalną charakterystykę terenu powiązano z projektem, umożliwiającym wiele punktów połączenia z otaczającym terenem. Silne połączenie pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem osiągnięto dzięki dobrze skadrowanym widokom i kamiennemu tarasowi. Nawet w niższych pomieszczeniach starano się nawiązać kontakt z otoczeniem.

Wykorzystano lokalne, naturalne i odzyskane materiały, aby stworzyć wydajny i łatwy w utrzymaniu dom zakorzeniony w lokalnej architekturze ludowej. Honorując wybrzeże i traktując priorytetowo miłość pary do pól należących do posiadłości, projekt nie tylko zachował naturalne piękno tej krainy, ale także sprzyja silnemu powiązaniu domu z otoczeniem.

Lokalizacja: Maine, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA