Thistle Hill Farm

WERNER STRAUBE
Partnerzy

O inspiracji

Ten nowoczesny dom w Wisconsin został zbudowany z elementów STODOŁY liczącej około 130 lat. Jest on realizacją wizji czteroosobowej rodziny, która marzyła o tym, by mieć ekologiczny, nowoczesny, solidny dom na spokojne weekendy.Nowy dom, który znajduje się w południowo-zachodniej części Wisconsin, stoi w pobliżu miejsca, w którym znajdowała się zrujnowana STODOŁA, która została zakupiona wraz z działką. Ze względu na jej stan konieczna była rozbiórka całego budynku. Nic jednak się nie zmarnowało, ponieważ elementy, które nadawały się do ponownego użytku, zostały wykorzystane do zrobienia mebli i różnych detali w nowym domu. Przykładem jest piękny, wapienny kominek, który stoi w salonie oraz mur obok basenu.

Właściciele marzyli o kuchni, która pomieści około 20 gości, ponieważ zamierzają organizować duże rodzinne imprezy i chętnie przyjmują przyjaciół i rodzinę podczas wakacji. Architekt Bill Bickford blisko współpracował więc z firmą Traditional Carpentry, Inc., która realizowała projekt na miejscu. Wspólnie stworzyli m.in. wyjątkowe, przesuwne drzwi do sypialni głównej. To stary billboard, który został przecięty na pół i ustawiony w specjalnych szynach.

Wiele rozwiązań zaproponowanych przez firmę architektoniczną Northworks z Chicago pozwoliło znaleźć równowagę między klasycznym wyglądem STODOŁY oraz przytulnym miejscem weekendowego wypoczynku. Wyjątkowe deski, z których wykonano podłogi, zostały ocalone z dna jeziora Superior. Wysokie sufity oraz otwarty plan domu sprawiają wrażenie lekkości i przestronności.
„Najlepsze w tym domu jest to, że kiedy jesteśmy tu tylko we czwórkę, wydaje się on być bardzo przytulny” – wyjaśnia jeden z jego mieszkańców. „Ale nawet kiedy jest tu ponad 25 osób, dom wciąż nie wydaje się być zatłoczony” – dodaje.

Lokalizacja: Wisconsin, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA