Yoshino Cedar House

Partnerzy

O inspiracji

Zespół, który kryje się pod nazwą „Samara”, stoi za projektem, który powstał w rejonie  Yoshino w Japonii. Budynek został zaprojektowany i wybudowany na potrzeby wystawy w Tokio, a przy projekcie pomagał architekt z Tokio, Go Hasegawa. Celem projektu było zbadanie jak cechy architektury mogą wpływać na głębsze relacje tworzące się pomiędzy gośćmi i gospodarzami. Po wystawie dom o nazwie „Yoshino Cedar House” zostanie na stałe zamontowany w niewielkim mieście Yoshino, które znajduje się w japońskim dystrykcie Nara. Miejsce to słynie z kwitnących wiśni i społeczność miasta ma udostępniać ten dom do wynajęcia przez stronę Airbnb. Pieniądze pochodzące z wynajęcia będą wykorzystywane na cele związane z kulturowym dziedzictwem miasteczka, a także jego przyszły rozwój, który stoi pod znakiem zapytania ze względu na migrację młodych ludzi do dużych miast.

Zespół pracujący nad projektem analizował różne sposoby połączenia miejscowej społeczności z przyjeżdżającymi do miasteczka gośćmi, a teraz będzie analizował korzyści, jakie mogą odnosić z tego sami mieszkańcy. W efekcie pomysł ten może zostać rozszerzony na inne społeczności na świecie.

„Yoshino Cedar House to tylko jedno ziarno z wielu” – wyjaśniają pomysłodawcy. „Biorąc pod uwagę wielkość i skalę społeczności Airbnb, możliwości działania są nieograniczone.”

Lokalizacja: Yoshino, Japonia
Tekst: nowoczesna STODOŁA